Zavrieť

Porady

Siahnutie na majetok

Moja teta ma spolu s manzelom dve deti syna (40 r.) a dceru (37 r.). Obaja su nahlaseny na trvalom pobyte u svojich rodicov teda mojej tety s manzelom. Syn s nimi sice nebyva ale dcera ano. Problem je v dlhoch ktore ma ich syn a dcera. Syn ma plno poziciek a uverov ktore neplati a ignoruje vsetky zasielky ktore mu chodia postou. Dany problem proste nijako neriesi. Dcera ma tiez dlhy ale na zdravotnom poisteni ktore tiez nesplaca a ignoruje. Chcem sa preto opytat ci moze exekutor siahnut na majetok rodicov konkreetne na byt a zahradnu chatku ktorych vlastnikmi su ich rodicia? Vopred dakujem za odpovede.

Dodatok k otazke: V pripade ze exekutor moze siahnut na byt a zahradnu chatku ako sa mozu rodicia branit? Vydedenim resp. odhlasenim svojich deti z trvaleho pobytu?
Naposledy upravil Niran : 25.03.17 at 07:10
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    pozri exekučný poriadok

    Podľa § 49, ak sa nepodarí doručiť na adresu trvalého bydliska, musí exekútor zisťovať skutočný pobyt.
    Podľa § 119 a § 120 by mohol exekútor vstúpiť aj do domu rodičov za účelom spísania hnuteľných vecí povinného - tie označí. Ak by označil veci, ktoré nie sú vecami povinného, ale napr. rodičov, môžu podať námietku.

    https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...5/233/20170201
    kopretinka 25.03.17 07:38 priradil do Porady
    kopretinka 25.03.17 07:38 odstránil(a) z Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.