Zavrieť

Porady

Mám nárok na vyššiu materskú ako minimum?

Bola som zamestnaná na TPP od 09/2014, pričom od 01/2015 do 05/2016 som mala hrubú mzdu vo výške 1768€. V septembri 2016 moje pracovné miesto zaniklo a odvtedy až dodnes som nezamestnaná. Chcela som sa prihlásiť na dobrovoľné nemocenské poistenie od júna 2017, keďže som tehotná, ale pracovníčka na Sociálnej poisťovni mi nevzala prihlášku na dobrovoľné nemocenské s odôvodnením, že je to pre mňa bezpredmetné, že aj tak dostanem len minimálne materské. Je táto informácia správna? Neviem na koho sa mám obrátiť s prosbou o radu.
veronikasad Bola si v čase ukončenia pracovného pomeru tehotná?
ivka70 od septembra 2016 by uz musela porodit, ak by bola tehotna uz vtedy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ano, je spravna. Z dobrovolneho poistena by si musela mat platenych do porodu 26 tyzdnov, co nemas sancu, ak uz tehotna si. Ked bude dni menej, bude vypocet len z minima.
    Tebe by poholo sa zamestnat.
    Naposledy upravil ivka70 : 02.06.17 at 05:19 Dôvod: oprava
    veronikasad Ivka, 26 týždňov ...
    ivka70 ano, vdaka za opravu

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Pracovníčka SP by ti nemala takéto niečo tvrdiť! ak donesieš RLFO - má ´ta prihlásiť. (musíš balík - minimálne DP+NP)
    Vôbec to nie je pre teba bezpredmetné - aj keď by nárok na materské bol len z min VZ - teraz je dávka už 75% z VZ. Určite je to viac, ako rodičovský príspevok. a ešte RP môžeš poberať len od pôrodu - materské môžeš poberať aj 8 týždňov pred pôrodom .
    Ak si nenájdeš nejaké zamestnanie - tak podľa mňa sa choď poistiť. neviem, kedy by prichádzal do úvahy nástup na MD (nenapísala si PTP) , ... možno sa stačí prihlásiť napr až v júli - či auguste ? (pred nástupom na MD! )

    Mám nárok na vyššiu materskú ako minimum?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.