Zavrieť

Porady

materská dovolenka - príspevky

Dobrý deň,
v tejto oblasti sa bohužiaľ vôbec nevyznám, preto by som potrebovala poradiť aj v základných otázkach:

Chystám sa na materskú dovolenku. Termín nástupu by maj byť 11/06 (termín pôrodu 1/07). Som zamestnaná od 9/01, moja mzda sa však skadá z dvoch zložiek - pevný základ + pohyblivá zložka (odmeny), teda každý mesiac mi vychádza iná mzda (tento rok od 19 500,- do 35 200,- Sk hrubého). Ako sa mi bude vypočítavať príspevok na materskej dovolenke ? - zahrňa sa do výpočtu aj odmena?
- existuje horná hranica, koľko mi môže byť vyplatené?
- existujú ešte nejaké "finty", kt. ste radili v min. rokoch na zvýšenie tohto príspevku?
- príp. ak niekomu napadne ešte niečo, čo by som v tomto prípade mohla vedieť, budem vďačná

ďakujem,
Petra
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

    sonka1
    Pokiaľ je vo výplatnej páske ako vymeriavací základ uvedené sumy základ aj pohyblivá časť spolu, tak sa bude vypočítavať z týchto súm. je jedno, či je to pevná alebo pohyblivá. Dôležitý jy vymeriavací základ-
    Za celý rok 2006 to bude VZ na nemocenské poistenie deleno počet dní poistenia.

    petra k. je offline (nepripojený) petra k.

    petra k.
    Ďakujem,
    a ako je to s tou maximálnou výškou príspevku - existuje nejaká hranica?

    peťa

    materská dovolenka - príspevky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.