Zavrieť

Porady

Stiahnutie nahlasenia o nehode na policii

Dobry vecer. Mala by som taku otazku, ci sa da stiahnut oznamenie o nehode na policii bez toho, aby nahlasujuci mal z toho neskor nejake problemy, sankcie. S poskodenym som sa nakoniec dohodla, on je ochotny nahlasenie stiahnut, no boji sa, ze by z toho mohol mat nejake problemy. Ma tu s tym niekto nejaku skusenost? Dakujem..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    hmm... no ťažko povedať, nakoľko predpokladám, že sa jedná o parkovaciu škodu... poškodili ste auto a z miesta nehody odišli... t.j. poškodený to nahlásil na políciu - štandardne by to riešili ako škodovú udalosť, teraz však sa z toho stala dopravná nehoda, ktorú treba vyšetriť a Vám hrozí dokonca aj odobratie vodičáku (môže aj nemusí sa stať) myslím, že teraz je to skôr v rukách božích aký policajt danú vec dostane a ako sa k tomu postaví... reálne oznamovateľ myslím už nemá na to kometenciu niečo sťahovať, obdobne ako pri trestnom oznámení, že ak sa niečo podá tak to treba vyriešiť a oznamovateľ na toto už nemá dosah... záleží od toho čo už polícia stihla zadokumentovať...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    JankaBeO Dakujem za odpoved. Ked pisete ohladom toho odobratia vodicaku, ze sa to moze stat aj nemusi, je tam nejaka sanca ze by mi ho nevzali?
    Ice dive ono fakt záleží na rozsahu škody a posúdení policajta za útek z miesta činu je 300 až 1300 € pokuta a zákaz činnosti 1-5 rokov...

    http://www.ocelnik.sk/za-opustenie-m...%C3%A9-sankcie

    ale ako som povedal, policajt môže byť aj človek a posúdiť to ako škodovú udalosť a neriešiť ďalej...
    draik Možno uložiť pokutu od 150 eur do 800 eur a zákaz činnosti do troch rokov. Sankcia teda nie je obligatórna.
    Sankcia hrozí, ak došlo k dopravnej nehode s ublížením na zdraví resp. majetkovej škode. Z toho vyplýva, ako sa dá trestu vyhnúť, samozrejme, podstatný je text oznámenia polícii.
      zbaliť

    Stiahnutie nahlasenia o nehode na policii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.