Zavrieť

Porady

Vodicak v uk

Zdravím chcem sa pýtať jazdil som v uk bez poistky policajti má namerali o29 míľ viac a bez insurensu auto mi samozrejme zobrali a prišiel mi papier že mám poslat vodičský preukaz na súd ?? Chcem sa spýtať či môžem jazdiť teraz na svk ??
misomiso Bez PZP, rychlo, este si zabudol napisat, ze si isiel v protismere po lavej strane cesty...
misoft No.... keď sa niekedy človek pozrie na naše cesty a parkoviská.... bisťu, kopa nesprávne skonštruovaných áut jazdí a parkuje... lebo majú zle namontovaný volant....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nuž.... v UK prídeš o vodičák, odoberú ti ho = nemôžeš jazdiť - ale len v UK!
    Keďže vodičák je verejná listina SR, UK strana ho odošle na Slovensko, kde si vyzdvihneš. Keďže priestupok sa nestal na Slovensku, PZ SR nemá dôvod ti ho zadržiavať a vrátia ti ho a budeš môcť ďalej jazdiť v krajinách EÚ okrem UK.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    UK súd smie žiadať o vydanie iba VP vydaného v UK. VP je vlastníctvom SR a nie teba. Ak nebol zadržaný na mieste a zaslaný na SR, súdny príkaz nemá žiadnu vykonateľnosť. Stačí dať súdu vedieť, že tvoj VP je slovenský a že im ho teda vydať legálne nemôžeš.

    Ak si šoféroval v UK na slovenský VP po dobu minikálne 90 dní, tak si nesmel použiť slovenský VP a mal si požiadať o výmenu za anglický. Ak si tak neurobil, budeš považovaný za osobu šoférujúcu bez platného VP.

    Suma sumárum, zrejme dostaneš za tvoj delikt sumárnu pokutu do 10.000 GBP a zákaz šoférovania na území UK na 5 rokov. Plus nahradiť trovy konania.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.