Zavrieť

Porady

PN-úraz

Ahojte, prvý krát mám prípad, keď zamestananec prinesie PN.
Neviem čo si s tým počať. Na PN je zaškrtnuté - úraz.
Prosím poradte mi čo mám robiť v prípade PN? Nemyslím ako to zamestnancovi vyplatiť ale čo mám robiť s tlačivom a tak.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    va1ke
    Ahojte, prvý krát mám prípad, keď zamestananec prinesie PN.
    Neviem čo si s tým počať. Na PN je zaškrtnuté - úraz.
    Prosím poradte mi čo mám robiť v prípade PN? Nemyslím ako to zamestnancovi vyplatiť ale čo mám robiť s tlačivom a tak.
    Ďakujem
    V prvom rade mu daj vypísať a podpísať "Hlásenie úrazu na účely nemocenského"<o =""></o> - prikladám tlačivo.
    Prvých 10 dní platíš náhradu mzdy. Ak bude PN aj 11. deň, vyplníš tlačivo - Potvrdenie zamestnávateľa ... a odovzdáš na Sociálnu poisťovňu tú časť tlačiva PN, kde je napísané, že je to žiadosť o nemocenské, samozrejme aj s tým potvrdením.

    va1ke je offline (nepripojený) va1ke

    va1ke
    a čo ďalej. ak mi prinesie ukončenie alebo ak bude PN cez mesiace. A na tú PN vyplňujem nejaké udaje?

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    va1ke
    a čo ďalej. ak mi prinesie ukončenie alebo ak bude PN cez mesiace. A na tú PN vyplňujem nejaké udaje?
    Ak bude PN k začiatku nového mesiaca, potvrdenie od lekára si prefotíš pre seba a originál doručíš na Sociálnu poisťovňu. Na PN vyplníš len údaj, kedy bola doručená a potvrdíš, či a odkedy dokedy mal náhradu príjmu pri DPN. Ak donesie ukončenie, prefotíš si ho pre svoju evidenciu a originál doručíš na SP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.