Zavrieť

Porady

zavádzanie zo strany exekutorky

Prosim vas o radu pre moju priatelku. Stala sa jej tato vec:
V rocnom vyuctovani jej vznikol nejaky dlh. No nakolko mala vazne rodinne problemy, zanedbala to a BD postupilo dlh exekutorke. Ta sa s priatelkou skontaktovala pisomne. Na to je priatelka ihned volala, vysvetlila jej situaciu a navrhla, ze zaplati ihned polovicu dlhu a poziada BD o splatkovy kalendar na zvysnu dlznu sumu. Na to jej exekutorka povedala, ze v poriadku a ze s Bytovym druzstvom to vybavi ona. Priatelka dohodnutu sumu ihned zaplatila. Neskor jej exekutorka zavolala, ze BD nesuhlasi so splatkami a ze vec musi (exekutorka) postupit sudu. Priatelka sa s nou chcela stretnut, ale exekutorka dohodnute stretnutie 2x zrusila. Potom jej priatelka volala a dohodli sa, ze to na sud nepojde a ze priatelka zvysny dlh vyrovna. Pozicala si peniaze a dorovnala to. Na to jej prisiel zo sudu platobny prikaz, v ktorom ma zaplatit aj exekucne trovy atd. Priatelka volala exekutorke, ze ako je to mozne, ved sa dohodli, ze dlh vyrovna (vyrovnala ho) a vec nepojde na sud. Exekutorka jej povedal,ze "vysumelo mi to z hlavy". Priatelka volala na BD na co sa dozvedela, ze spominana exekutorka nikdy nepoziadala BD o splatkovy kalendar. Cize moju priatelku zavadzala tym, ze BD nesuhlasi so splatkovym kalendarom. Zavadzala ju, ze ak vyplati dlh, nepodstupi vec k sudu. A umyselne sa s nou niekolkokrat odmietla stretnut resp. stretnutie nakoniec zrusila. V pondelok je sudne pojednavanie. Prosim vas, co by podla vas bolo najlepsie urobit? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gido je offline (nepripojený) Gido

    Gido
    Nech predloží na sude doklady o uhrade dlžnej sumy a žiada konanie zastaviť. Podľa dátumu podania na súd a úhrady je možnosť žiadať aj nepriznanie náhrady trov konania.

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    babos babos, tebe tí exekútori nedajú pokoj.
    Ale k Tvojmu problému. Ak nebol súdom vydaný platobný rozkaz, nemala ex. na základe čoho konať. Úhrada prebehla pred vydaním plat. rozkazu. Treba urobiť fotokópie z úhrad a v zákonnej lehote(15 dní tuším) podať odvolanie na súd. Súd konanie zastaví z dôvodu zániku dlhu pred vydaním plat. rozkazu.. Ex má právo na úhradu trov iba vtedy, ak má v ruke plaobný rozkaz a Teba upovedomí o začatí exekúcie. Ale aj vtedy je možnosť trovy znížiť na 1/2, ak je dlh dobrovoľne vyrovnaný. Nepremeškaj dobu na odvolanie.

    zavádzanie zo strany exekutorky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.