Zavrieť

Porady

SAP

Neviete mi poradiť, kde by som na nete našla manuál k SAPu?
Naposledy upravil jenifer.a : 09.10.06 at 06:06
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marcela76 je offline (nepripojený) marcela76

    marcela76
    program nepoznám ale viem že v ňom robí firma MPL - je zameraná na predaj stavebného materiálu, ak tam niekoho poznáš, možno ti poradí

    camelfly je offline (nepripojený) camelfly

    camelfly
    http://www.dflex.sk/produkty/SAP_R.htm
    tu je link aj s prislusnym manualom - vyznacene modrym, lenze si to budes musiet stiahnut na tvoje PC, je to vo formate pdf,
    SAP ma ale viac variant, takze aspon toto

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    jenifer.a
    Neviete mi poradiť, kde by som na nete našla manuál k SAPu?
    najlepšie by bolo, keby vám urobila manuál firma, ktorá vám SAP implementovala.. nakoľko sa nadstavuje priamo na požiadavky užívateľa... inak.. veľa zdaru v tom pracovať... a ešte viac v tom účtovať...

    brute je offline (nepripojený) brute

    brute
    jenifer.a
    Neviete mi poradiť, kde by som na nete našla manuál k SAPu?
    jenmifer.a myslis SAP Business One alebo SAP Netweaver (znamy ako SAP R/3 s modulmi)?

    Ak SAP Business One, partner, ktory u vas produkt implementoval ma k dispozicii kompletne materialy na skolenie produktu. Nieco najdes aj tu http://service.sap.com/smb/sbocustomer avsak neviem ci tam nie je potrebna autorizacia

    4326 je offline (nepripojený) 4326

    4326
    babenko1
    najlepšie by bolo, keby vám urobila manuál firma, ktorá vám SAP implementovala.. nakoľko sa nadstavuje priamo na požiadavky užívateľa... inak.. veľa zdaru v tom pracovať... a ešte viac v tom účtovať...
    Účtuje sa v tomto programe tažko? Je to náročné?

    Nina19 je offline (nepripojený) Nina19

    Nina19
    V ktoromkoľvek programe budeš pracovať musíš sa ho naučiť, a keď sa niečo naučíš tak je to pre teba ľahké nie? V SAP-e kto robí tak vie, že sa tam nakliká neúrekom kým sa niekam dostane však.

    calawen je offline (nepripojený) calawen

    calawen
    Mám novú otázku...

    účtujeme v SAPe a a na účte 343 máme porobenú analytiku podľa toho o akú daň ide... napr.:
    343001 DPH na vstupe - domáci
    343002 DPH na výstupe - domáci
    343003 DPH na vstupe - zahraniční
    343004 DPH na výstupe - zahraniční a pod.

    a potom máme účet 343500 - kde je konečný zostatok DPH. Vždy keď tlačím report k DPH, sa všetky zostatky z účtov 343001 - 343xxx zaúčtujú na 343500 a vytvorí sa nový ID. A teraz k jadru môjho problému...

    S ktorým dátumom evidovať túto operáciu? Ku koncu mesiaca alebo k termínu podania daňového priznania k DPH???

    Veľmi pekne ďakujem za odpoveď...

    andrea55 je offline (nepripojený) andrea55

    andrea55
    určite k poslednému dňu v mesiaci, keď platíte mesačne DPH. Ak kvartálne, tak k poslednému dňu v kvartáli

    4326 je offline (nepripojený) 4326

    4326
    Mam otázku ohľadom SAPU - ako si môžem zobrazit rozpis účtu, ale tak aby som videla aj protiúčet k danej sume na účte?
    Vie niekto poradiť?

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    4326 Pozri príspevok
    Mam otázku ohľadom SAPU - ako si môžem zobrazit rozpis účtu, ale tak aby som videla aj protiúčet k danej sume na účte?
    Vie niekto poradiť?
    Neviem, ktorý sap máš, ale ak SAP BO, tak si otvor účtovú osnovu, klikni na príslušný účet, vľavo máš konečný zostatok, vedľa šípku a po kliknutí na ňu sa ti zobrazia všetky pohyby za obdobie,ktoré si zvolíš aj s protiúčtom.

    4326 je offline (nepripojený) 4326

    4326
    Mam myslim SAP R/3. Cez uctovnu osnovu sa na zoznam poloziek na ucte aj s protiuctom nedostanem.

    calawen je offline (nepripojený) calawen

    calawen
    žiaľ také nie je... pýtala som sa môjho kolegu ale o ničom nevie...
    podobné som potrebovala aj pre pokladňu, ale nenašli sme... a to sme sa radili aj s technikmi SAP...

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    No nie je to presne to, čo asi chceš ale možno ti pomôže aj toto. Nie je to síce to pravé orechové (ale čo v SAP-e je ? ), ale dá sa to. Mne to umožňuje zadať cez spustenie programu: transakcia SA38 a v nej sa zadá názov programu: "RFBELJ00" - volá sa to kompaktný denník dokladov. V ňom si len zadefinuješ ktoré doklady, prípadne dátum od - do a zobrazí ti doklad, kde uvidíš sumu spolu účet aj protiúčet aj so sumami. Nedá sa to konkrétne na účet ale ak máš samostatné číselné rady tak zadáš interval číselného radu a tam ti ich potom všetky zobrazí.

    4326 je offline (nepripojený) 4326

    4326
    Dakujem za radu, ten kompaktný denník dokladov ovládam, ale potrebovala som skôr ten rozpis po účtoch - dosť mi to v tomto programe chyba.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.