Zavrieť

Porady

služobná cesta a nadčas

Dobrý deň,

zamestnanec bol na SC v nedelu 4 hod. Z toho odpracoval iba 2 hod a 2 hod. trvala cesta. Nevzniká mu narok na stravné, ale pracoval do 17:00 a teda mu vzniká nadčas 1,5 hod. A ešte dostane príplatok za prácu v nedelu za 2 hod.
Je to všetko správne? Dakujem.
5 komentárov     zbaliť
ivka70 preco 1,5 hodiny nadcas a nie 2 hodiny?
tyntyn lebo pracovná doba je do 15:30 a on pracoval od 15:00 do 17:00, od 17:00 do 18:00 už cestoval.
Aha, ale kedže je to nedela tak mám počítať od 15:00 do 17:00? V nedelu bežne nepracuje
kn-alka ak má odpracovaný svoj týždenný plán, tak práca v nedelu je celá ako nadčas + príplatok za prácu v nedelu
tyntyn Dakujem a ešte sa chcem spýtať k inej služobnej ceste, zamestnanec bol v pondelok na SC kde mal zamestnavateľom zabezpečene aj stravovanie aj prepravu. od 8:00 do 15:15 hod. Obed mal teda zabezpečený. Má nárok na stravné? A nedostane ani stravný lístok za ten deň?
ivka70 v nedelu asi tazko ma fixny pracovny cas do 15:30
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak bezne nepracuje v nedelu, je cely odpracovany cas - 2 hodiny nadcas a praca v nedelu, cize s narokom na oba priplatky.


    zamestnanec bol na SC kde mal zamestnavateľom zabezpečene aj stravovanie aj prepravu. od 8:00 do 15:15 hod. Obed mal teda zabezpečený. Má nárok na stravné? A nedostane ani stravný lístok za ten deň?

    Ma narok na stravne, ktore je kratene o poskytnuty obed (treba prepocitat, vyjde asi 0,..). Nema narok na stravny listok (ved bol len na pracovnej ceste)
    Naposledy upravil ivka70 : Dnes at 05:51
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tyntyn Vyjde mu 0,84 €. 7,80 - 6,96= 0,84 €
    ivka70 super, preto pisem asi .... takze 0,84 mu musia vyplatit
    tyntyn keby som chcela v hotovosti vyplatiť, tak musim aj tie 4 centy,že? Nezaokruhlujem na 5 centov
    Tak asi lepšie vo výplatnej páske na účet dať.
    ivka70 To nie je maloobchod, aby si zaokruhlovala. Musis vyplatit to, na co ma narok. Ci v hotovosti alebo na ucet.
      zbaliť

    služobná cesta a nadčas

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.