Zavrieť

Porady

uplatnenie výnimky z minimalneho preddavku

Dobrý deň.
Prosím vysvetlite mi niekto tak zrozumitelne ako funguje uplatnenie výnimky z uplatňovania minimálneho preddavku na ZP u dohôd o vykonaní práce a dohôd o pracovnej činnosti.
Ak má takýto dohodár mesačný príjem v hrubom cca 35 eur aby nemusel doplácať poistné na zp do minimálneho preddavku stačí ak si vypíše vyhlásenie?
Aj sa to poisťovni hlási, že si tento zamestnanec (dohodár) uplatňuje výnimku?
Dohodár pracuje normálne u iného zamestnávateľa na zmluvu.
OOP na socialnu nemá vypísané(uplatnené).

Ďakujem za každú odpoveď.
4 komentárov     zbaliť
Negoce ak by mal OOP pre SP, zrejme by neplatil žiadnu SP........(iba dôchodca a študent si môže uplatňovať OOP)

prečo nechce platiť do minimálneho preddavku na ZP?
áno, stačí , že podpíše vyhlásenie, že má iného platiteľa ZP (ako mzdárka to nevyšetruješ, či má, alebo nemá iného platiteľa)
aglv Ja som to tak pochopila, že ak má ten nízky príjem každý mesiac aby nemusel doplácať poistné do toho minimálneho preddavku podpíše to vyhlásenie. Keďže je zamestnaný inde idú mu tam riadne odvody.
Ak by nemal podpísané vyhlásenie k dohode vznikne mu preplatok na poistnom?
Negoce presne tak.....ak má iného platiteľa ZP platí svoje poistné zo skutočného VZ
aglv Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    uplatnenie výnimky z minimalneho preddavku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.