Zavrieť

Porady

LIKVIDACIA DOBROPISU

Poprosil by so o odpoved na nasledovne.
V POHODE mam zauctovanu FA odberatelovi za 40000. K tejto FA som vystavil dobropis na 5000. V pohladavkach mam teraz FA na 40000 a v zavazkoch dobropis (svieti na cerveno). Odberatel zaplatil 35000. Ako to teraz zlikvidovat ?
Mam zlikvidovat FA na celu sumu a aj dobropis na celu sumu na ten isty den, ked bolo zaplatenych 35000 ?
Alebo mam zlikvidovat FA len ciastocne. Potom tam zostane pohladavka a aj dobrpois a tej istej sume. Dobropis by mam byt naviazany na povodnu FA. Ale ked povodnu FA zlikvidujem, tak dobropis nezmizne na zavazkov. Ako to spravne zauctovat v pohode ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renatan je offline (nepripojený) renatan

    renatan
    Súhlasím s Jana2004, ja to v Pohode robím presne tak. Zápočtom v Int. dokl. Ešte dodám, že účtujem pomocou účtu 395/311 a 321/395.
    Naposledy upravil renatan : 09.10.06 at 08:43

    Gard je offline (nepripojený) Gard

    Gard
    Dakujem za odpovede. Vidim, ze ste uz zbehli. Mne to ale nepomohlo.
    chcel by som Vas poprosit o navod ako konkretne co spravit. Ja sa potom uz rozbehnem.

    Je to mozne spravit aj tak, ze FA zlikvidukem ciastocne. A potom ten zbytok FA dam zlikvidovat s predkontaciou "bez", teda bez vazieb na uctovnictvo. A tak isto zlikvidujem bez vazieb aj dobrpois ?

    Gard je offline (nepripojený) Gard

    Gard
    Cez ten interny doklad je to takto ?
    Zauctovanie FA:311/602 40000 Sk, Dobropis;311/602 -5000Sk,
    Ciastocne zlikvidujem FA na ciastku 35000Sk,
    Zbytok 5000 Sk z FA zlikvidujem cez predkontaciu 395/311 5000Sk,
    a dobropis zlikvidujem cez tuto istu predkontaciu na -5000 Sk. Tymto zmiznu aj dobropis aj FA z tabulky LIKVIDACIA a ucet 395 zostane na 0 vyrovnany. Je to OK ? Dobre som to pochopil ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.