Zavrieť

Porady

STATISTICKE ZISTOVANIE

Dobry den, nasa firma bola zaradena do celostatneho statistickeho "stvrtrocneho zistovania o cene prace". Zo zakona SNR c.540/2001 nam vyplyva povinnost ziadane udaje poskytnut. Nakolko sme menili uctovnu firmu, nemam moznost ziskat potrebne informacie ohladom ceny prace vo firme. Ex-uctovnik sa vyjadril, ze momentalne nema cas dane info pre nas spracovat. Udaje mne dostupne som poslala s.r.o. ktora so Statistickym uradom spolupracuje. Bolo mi oznamene, ze informacie su neni dostatocne. Vyzvali ma k okamzitej uprave udajov a zaroven ma informovali, ze v pripade nedorucenia, spolocnosti hrozia sankcie. Chcem sa spytat, ci povinnost vyplyvajuca zo zakona je iba poskytnut vstupne udaje, alebo mame aj zodpovednost za spravne vyplnenie formularov zaslanych s.r.o. ziadajucou tieto informacie? Dakujem za odpoved. S pozdravom Alex
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

    hlavná účtovníčka Viera.M.
    A.M.
    Dobry den, nasa firma bola zaradena do celostatneho statistickeho "stvrtrocneho zistovania o cene prace". Zo zakona SNR c.540/2001 nam vyplyva povinnost ziadane udaje poskytnut. Nakolko sme menili uctovnu firmu, nemam moznost ziskat potrebne informacie ohladom ceny prace vo firme. Ex-uctovnik sa vyjadril, ze momentalne nema cas dane info pre nas spracovat. Udaje mne dostupne som poslala s.r.o. ktora so Statistickym uradom spolupracuje. Bolo mi oznamene, ze informacie su neni dostatocne. Vyzvali ma k okamzitej uprave udajov a zaroven ma informovali, ze v pripade nedorucenia, spolocnosti hrozia sankcie. Chcem sa spytat, ci povinnost vyplyvajuca zo zakona je iba poskytnut vstupne udaje, alebo mame aj zodpovednost za spravne vyplnenie formularov zaslanych s.r.o. ziadajucou tieto informacie? Dakujem za odpoved. S pozdravom Alex
    Ahoj:-) Spoločnosť je povinná štat. úradu nielen poskytnúť všetky vstupné údaje, ktoré požaduje, ale súčasne je v plnej miere zodpovedná za ich úplnosť a správnosť. /radi dávajú pokuty/...

    Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

    hlavná účtovníčka Viera.M.
    A.M.
    Dik za rychlu odpoved....aj ked ma velmi nepotesila
    Sme tu na to, aby sme sa vzájomne niekedy aj potešili, ale bohužial:-(((

    accipiter je offline (nepripojený) accipiter

    accipiter
    A čo tak zahrnuť ich do obchodného tajomstva a nech sa idú pásť ! ( štatistika ) Ja som to podobne urobil a mohli akurát...

    Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

    hlavná účtovníčka Viera.M.
    accipiter
    A čo tak zahrnuť ich do obchodného tajomstva a nech sa idú pásť ! ( štatistika ) Ja som to podobne urobil a mohli akurát...
    Tak to by aj mňa zaujímalo, ako sa Ti to podarilo...

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    accipiter
    A čo tak zahrnuť ich do obchodného tajomstva a nech sa idú pásť ! ( štatistika ) Ja som to podobne urobil a mohli akurát...
    Tak toto by ma zaujímalo tiež.

    zuveska je offline (nepripojený) zuveska

    zuveska
    A čo tak zahrnuť ich do obchodného tajomstva a nech sa idú pásť ! ( štatistika ) Ja som to podobne urobil a mohli akurát...


    Vieš, ono je to o tom, že mesiac ti dajú pokoj, ty si myslíš ako si s nimi vybabral, ale potom ťa predsa len znova vyzvú pod hrozbou sankcií, aby si im vypracoval to čo od teba chceli.

    accipiter je offline (nepripojený) accipiter

    accipiter
    Jednoducho . Oznámil som im že je to v interných smerniciach firmi a vo firme to spadá pod obchodné tajomstvo. Keď majú záujem nech si legálne vytiahnu údaje od daňovníkov , socialnej poisťovne alebo od pána boha a ...
    V prípade že ich chcú nech si prídu osobne a so súdnym príkazom. Chvíľu sa mi vyhrážali ale nakoniec to vzdali. :p
    Naposledy upravil accipiter : 10.11.06 at 17:32

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    accipiter
    Jednoducho . Oznámil som im že je to v interných smerniciach fyrmi a vo fyrme to spadá pod obchodné tajomstvo. Keď majú záujem nech si legálne vytiahnu údaje od daňovníkov , socialnej poisťovne alebo od pána boha a ...
    V prípade že ich chcú nech si prídu osobne a so súdnym príkazom. Chvíľu sa mi vzhrážali ale nakoniec to vzdali. :p
    A toto ich skutočne odradilo?

    Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

    hlavná účtovníčka Viera.M.
    accipiter
    Jednoducho . Oznámil som im že je to v interných smerniciach fyrmi a vo fyrme to spadá pod obchodné tajomstvo. Keď majú záujem nech si legálne vytiahnu údaje od daňovníkov , socialnej poisťovne alebo od pána boha a ...
    V prípade že ich chcú nech si prídu osobne a so súdnym príkazom. Chvíľu sa mi vzhrážali ale nakoniec to vzdali. :p
    A ako sa Ti vyhrážali??? Nerozumiem...a nežiadali "výcuc" z internej smernice???

    accipiter je offline (nepripojený) accipiter

    accipiter
    rosemary
    Accipiter, toto je možné u Vás v "Canade", ale tu na Slovensku pochybujem
    ? Žeby sme nepoznali prezívky jednotlivých okresov ? :p
    CA je ...

    Mali chvíľu tendenciu hrať sa na bohov ..ale keď som zahlásil že chcem ich mená nech na nich podám úradničkou tresné stíhanie za ... ( bože neviem už ani za čo - hádam že sa aj narodili ) Naraz pochopili že svoje smernice akosi neovládajú. A zdvihnúť si riť sa im nechcelo.
    PS: Nebojte sa úradníkov Tí H... vedia .
    Naposledy upravil accipiter : 12.11.06 at 07:12

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    accipiter
    ? Žeby sme nepoynali prezívky jednotlivých okresov ? :p CA je ...

    Mali chvíľu tendenciu hrať sa na bohov ..ale keď som zahlásil že chcem ich mená nech na nich podám úradničkou tresné stíhanie za ... ( bože neviem už ani za čo - hádam že sa aj narodili ) Naraz pochopili že svoje smernice akosi novládajú. A zdvihnúť si riť sa im nechcelo.
    PS: Nebojte sa úradníkou Tý H... vedia .
    1. Konečne viem kde to je "Canada na Slovensku" .
    2. Fandím všetkým, ktorým sa darí zvíťaziť v súboji so ŠÚ , lebo aj mne tento problém "pije krv".
    3. Nemyslím si však, že s tým obchodným tajomstvom je to také jednoduché......

    bonka je offline (nepripojený) bonka

    bonka
    Poradí mi niekto ako je to s registráciou firmy na štatistickom úrade? keď sa jedná o PO treba sa automaticky zaregistrovať na štatistickom úrade?

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    Nič neboj, sám Štatistický úrad Ťa vyzve na predkladanie výkazov. My sme mali tento rok pokoj, lebo sme firma, ktorá začínala od 01.01.2006, ale od januára 2007 nás to neminie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.