Zavrieť

Porady

dva pracovne pomery

MS77 MS77

MS77 je offline (nepripojený) MS77

Ahojte,
ako je to s odvodmi do ZP a SP a preddavkom na dan, ak ma zamestnanec v inej firme uzatvoreny hlavny pracovny pomer a u nas je na skrateny uvazok. Musim za neho robit odvody ako za zamestnanca aj zamestnavatela? Neviem aky ma prijem v spolocnosti kde ma HPP. U nas ma riadnu pracovnu zmluvu na skrateny uvazok. Nezdanitelne casti si uplatnuje u zamestnavatela kde ma HPP. Jeho mzda je 10 000 a týždenný uväzok 15 hod.
Dakujem
Usporiadat
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

MS77
Ahojte,
ako je to s odvodmi do ZP a SP a preddavkom na dan, ak ma zamestnanec v inej firme uzatvoreny hlavny pracovny pomer a u nas je na skrateny uvazok. Musim za neho robit odvody ako za zamestnanca aj zamestnavatela? Neviem aky ma prijem v spolocnosti kde ma HPP. U nas ma riadnu pracovnu zmluvu na skrateny uvazok. Nezdanitelne casti si uplatnuje u zamestnavatela kde ma HPP. Jeho mzda je 10 000 a týždenný uväzok 15 hod.
Dakujem
Odvody aj daň sa platia v oboch zamestnaniach aj za zamestnanca aj zamestnávateľ.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

MS77
Ahojte,
ako je to s odvodmi do ZP a SP a preddavkom na dan, ak ma zamestnanec v inej firme uzatvoreny hlavny pracovny pomer a u nas je na skrateny uvazok. Musim za neho robit odvody ako za zamestnanca aj zamestnavatela? Neviem aky ma prijem v spolocnosti kde ma HPP. U nas ma riadnu pracovnu zmluvu na skrateny uvazok. Nezdanitelne casti si uplatnuje u zamestnavatela kde ma HPP. Jeho mzda je 10 000 a týždenný uväzok 15 hod.
Dakujem
Za zamestnanca na kratší PČ sa odvádzajú tie isté % odvodov ako za zamestnanca na plný pracovný úväzok.( ORG, ZAM) Ak má podpísané vyhlásenie k zdaneniu, uplatní sa mu nezdaniteľné, ak nemá( pretože to môže podpísať len u jedného zamestnávateľa), tak sa mu jeho celá mzda zdaňuje.
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

Ktorý zákon aj presne § upravuje, že zamestanec môže mať aj viac pracovných pomerov u rôznych zamestnávateľov? Ďakujem
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Farks
Ktorý zákon aj presne § upravuje, že zamestanec môže mať aj viac pracovných pomerov u rôznych zamestnávateľov? Ďakujem
Skôr by som povedala, že žiadny paragraf to nezakazuje.
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

Máme zamestanca,ktorý pracuje v inej firme na plný pracovný úväzok a u nás pracoval na dohodu o vykonaní práce. Chce prejsť u nás na polovičný pracovný úväzok, ale z toho mi vyplýva, len väčší náklad pre firmu a pre neho nejaké výhody?
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

Napr. v §50 Zákonníka práce máš uvedené:
"Zamestnávateľ môže dohodnúť niekoľko pracovných pomerov s tým istým zamestnancom len na činnosti spočívajúce v prácach iného druhu; práva a povinnosti z týchto pracovných pomerov sa posudzujú samostatne".
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

sta
Napr. v §50 Zákonníka práce máš uvedené:
"Zamestnávateľ môže dohodnúť niekoľko pracovných pomerov s tým istým zamestnancom len na činnosti spočívajúce v prácach iného druhu; práva a povinnosti z týchto pracovných pomerov sa posudzujú samostatne".
Toto sa vzťahuje k jednému ZĽovi.
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

áno viem ale je to jediný § v ZP kde sa hovorí o viacerých pracovných pomeroch, preto som to uviedla ako príklad.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Farks
Máme zamestanca,ktorý pracuje v inej firme na plný pracovný úväzok a u nás pracoval na dohodu o vykonaní práce. Chce prejsť u nás na polovičný pracovný úväzok, ale z toho mi vyplýva, len väčší náklad pre firmu a pre neho nejaké výhody?
Na PZ aj keď na kratší pracovný čas mu vyplývajú rovnaké práva ako u ZCov s riadnym pracovným časom. Pre vás je to samozrejme zvýšenie nákladov, lebo okrem úrazového a garančného poistenia pri dohodách platíte aj všetky ostatné poistné.
0 0
jaja99 jaja99

jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

Farks
Máme zamestanca,ktorý pracuje v inej firme na plný pracovný úväzok a u nás pracoval na dohodu o vykonaní práce. Chce prejsť u nás na polovičný pracovný úväzok, ale z toho mi vyplýva, len väčší náklad pre firmu a pre neho nejaké výhody?


Nerozumiem, prečo by sa mali náklady firmy zvýšiť. Skrátenie úväzku môže byť aj pre firmu výhodnejšie: ak neodpracuje aspoň 4 hodiny - nemusíte dávať stravné (§ 152 ZP).
Ak je úväzok do 20 hodín týždenne, tak zamestávateľ môže ukončiť PP výpoveďou kedykoľvek aj bez udania dôvodu a výpovedná doba je 15 dní (§ 49 ods. 6 ZP).
Ide skôr o to, či zamestnanec stihne spraviť všetky pracovné úlohy v stanovený čas, lebo podľa § 97 ods 2 zamestnávateľ nemôže zamestnancovi s kratším pracovným časom nariadiť prácu nadčas. Ak ste však dohodnutí, že bude odmenený za konkrétnu úlohu - teda jeho mzda nebude časová ale úkolová, tak to možni tiež vyriešiť, aby sa nestalo to, že zamestnanec odmietne niečo vykonať z dôvodu, že mu končí pracovná smena.

OPRAVUJEM, NEVŠIMLA SOM SI, ŽE U VÁS PRECHÁDZA Z DOHODY NA SKRÁTENÝ ÚVAZOK. Nechám aspoň rozdiely kratšieho úväzku v porovnaní s riadnym.
Naposledy upravil jaja99 : 15.11.06 at 06:50
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

A PRE NEHO sú aké výhody v porovnaní s dohodou?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Farks
A PRE NEHO sú aké výhody v porovnaní s dohodou?
Ak odpracuje v 1 deň viac ako 4 h., má nárok na stravné lístky. Z PP mu platíte všetky odovody (takisto aj on), bude mať vyšší vymeriavací základ pre všetky dávky z SP.
Treba viac skonkretizovať dôvod prechodu. Resp. sa ZCa spýtajte, aké má on dôvody, pretože vychádzajúc z rovnakej hrubej mzdy ako pri dohode bude mať menšiu čistú mzdu.
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

Farks
A PRE NEHO sú aké výhody v porovnaní s dohodou?
Zamestnanec má nárok na všetky ochrany poskytované ZP - výpovedná doba, platené voľná, nadčasy, dovolenka, platené sviatky.... a samozrejme nárok na nemocenské z 2 PP.... . A určite som mnoho ďalších zabudla.
Ale samozrejme aj dohoda má svoje výhody.
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

pracovník s kratším pracovným časom nemôže vykonávať prácu nadčas? Takže pre neho je asi výhodnejšie prejsť z dohody na pp s kratším pracovným časom. jedná sa o technika požiarnej ochrany a BOZP
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

Farks
pracovník s kratším pracovným časom nemôže vykonávať prácu nadčas? Takže pre neho je asi výhodnejšie prejsť z dohody na pp s kratším pracovným časom. jedná sa o technika požiarnej ochrany a BOZP
Môže pracovať nadčas, ale nemožno mu prácu nadčas nariadiť (§ 97).
0 0
DUŇA DUŇA

DUŇA je offline (nepripojený) DUŇA

Zdravim,
chcem sa spytat, ze sice ako sa hore pise Zakonnik prace nezakazuje subeh 2 pracovnych pomerov u dvoch zamestnavatelov, ale su specifikovane povolania, kde by sa to konkretne zakazovalo, ved ked ma sucasne 2 pracovne pomery, kedy oddychuje, konkretne nasa zamestnankyna ide rano do 1.prac.pomeru k inemu zamestnavatelovi a hned ako u neho skonci ide k nam, kde pracuje ako vychovavatelka a konci az o 20.OO hod. Ved za normalnych okolnosti sa dlhodobo neda takto pracovat, aby samozrejme pracovala zodpovedne u oboch zamestnavatelov.
Poradi mi niekto, lebo konkretne u nas vidime, ze si svoju pracu vykonava tzv. na pol plynu?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

DUŇA
Zdravim,
chcem sa spytat, ze sice ako sa hore pise Zakonnik prace nezakazuje subeh 2 pracovnych pomerov u dvoch zamestnavatelov, ale su specifikovane povolania, kde by sa to konkretne zakazovalo, ved ked ma sucasne 2 pracovne pomery, kedy oddychuje, konkretne nasa zamestnankyna ide rano do 1.prac.pomeru k inemu zamestnavatelovi a hned ako u neho skonci ide k nam, kde pracuje ako vychovavatelka a konci az o 20.OO hod. Ved za normalnych okolnosti sa dlhodobo neda takto pracovat, aby samozrejme pracovala zodpovedne u oboch zamestnavatelov.
Poradi mi niekto, lebo konkretne u nas vidime, ze si svoju pracu vykonava tzv. na pol plynu?
DUŇA, ak dotyčná pracovníčka vykonáva u vas prácu na 1/2 plynu, tak jej to dajte na vedomie, že nie ste s ňou spokojní a čo má zlepšiť. Ak nemáte k jej práci výhrady, tak nie je čo riešiť. Alebo ste jej už niečo vytkli? Všetko máte ako jej druhý zamestnávateľ v rukách. Ostatné je jej problém aspoň ja to tak vidím.
Pekný večer...
Naposledy upravil Manual : 17.11.06 at 18:31
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Keď nie ste spokojní s výkonom vašej zamestnankyne, prečo ju nevymeníte? Ak vy moja zamestnankyňa nevykonávala svoju prácu dobre, hľadala by som niekoho, s koho prácou by som bola spokojná.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Alebo z pol plynu urobiť plný plyn = polovičný úväzok za polovičnú mzdu....možno stačí naznačiť a zmena ani nebude potrebná, dotyčná sa spamätá
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Paula
Alebo z pol plynu urobiť plný plyn = polovičný úväzok za polovičnú mzdu....možno stačí naznačiť a zmena ani nebude potrebná, dotyčná sa spamätá
Paulínka alebo že by v tom bola závisť... ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať