Zavrieť

Porady

Uctovanie medzi SZCO a s.r.o.

Mozete mi poradit? Som zivnostnik a mam zamestnanca. Zaroven mam s.r.o.-cku s dvomi zamestnancami, v ktorej som jedinym konatelom. (musim to tak mat - dovody neuvadzam).
Ako zivnostnik vykonavam pre tuto s.r.o.cku prace (hodinova sadzba) a potrebujem si ich vyuctovat. Je to mozne?
Dovody: potrebujem do s.r.o.cky dostat naklady a hlavne chcem zisk s.r.o. rozdelit. Dalej v s.r.o. nie som vedeny ako zamestnanec(ani nechcem byt) a potrebujem aj nejaky mesacny prijem (legalny).
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    Pre s.r.o. musíš práce vyúčtovať - nie že môžeš - a to v cene obvyklej.
    Legálny príjem máš aj z činnosti živnostíka. Nie? Napíš podrobnosti: či máte rovnaký predmet činnosti, či máš ako živnostík aj iných odberateľov ...

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    rastof
    Mozete mi poradit? Som zivnostnik a mam zamestnanca. Zaroven mam s.r.o.-cku s dvomi zamestnancami, v ktorej som jedinym konatelom. (musim to tak mat - dovody neuvadzam).
    Ako zivnostnik vykonavam pre tuto s.r.o.cku prace (hodinova sadzba) a potrebujem si ich vyuctovat. Je to mozne?
    Dovody: potrebujem do s.r.o.cky dostat naklady a hlavne chcem zisk s.r.o. rozdelit. Dalej v s.r.o. nie som vedeny ako zamestnanec(ani nechcem byt) a potrebujem aj nejaky mesacny prijem (legalny).
    Dakujem.
    Ako konateľ môžeš pre firmu pracovať, a pritom nepoberať žiadnu odmenu.

    V s.r.o. je zdanenie výhodnejšie, tak prečo zisk "deliť"?

    Ak si doteraz nemal s "legálnym" príjmom problém, vydrž do rozdelenia zisku s.r.o.. Ak si jediným spoločníkom, vyplatíš ho celý sebe.

    rastof je offline (nepripojený) rastof

    rastof
    benka
    Ako konateľ môžeš pre firmu pracovať, a pritom nepoberať žiadnu odmenu.

    V s.r.o. je zdanenie výhodnejšie, tak prečo zisk "deliť"?

    Ak si doteraz nemal s "legálnym" príjmom problém, vydrž do rozdelenia zisku s.r.o.. Ak si jediným spoločníkom, vyplatíš ho celý sebe.
    A ked ho vyplatim sebe, ako je zdaneny? (nie som uctovnik)
    Ako SZCO mam este stale vela nakladov (auto, technika a pod.) a preto ho chcem rozdelit. Tak z casti zisku v konecnom dosledku nebudem platit dan.

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    Pri s.r.o. to funguje tak, že na konco roka vykážeš zisk (výnosy mínus náklady), odpočítaš daň - čo je 19% zo základu dane. Rozdiel je čistý zisk. S týmto nakldaáš podľa znenia spoločenskej zmluvy alebo podľa rozhodnutia spoločníkov. Ak si povinný tvoríš prídel do rezervného fondu a zvyšok si vyplatíš. Ty ako FO už ďalej nezdaňuješ - sú to pre teba čisté peniaze. Bavíme sa o zisku z roku 2005,2006.

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Pre sro vyfakturuješ ako SZČO práce, len pozor na to, že nemôžeš mať rovnaký predmet činnosti aj v sro-čke. Ale môžeš napr. aj auto, ktoré je majetkom SZČO prenajať alebo zapožičať sro-čke, ktorá takto bude mať výdavky (napr. na PHM). Takto si môžeš celkom slušne regulovať dane.
    Neviem ale, prečo tu bolo písané, že daň v sro je výhodnejšia? Daň sa všade platí 19%. Ak si jediným konateľom sro-čky, potom je pre teba jedno, či zaplatíš daň z sro alebo SZČO. Ide skôr o to, aby si napr. nebol v jednom v mínuse a v druhom zbytočne v pluse.

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    V s.r.o. je zdanenie výhodnejšie, tak prečo zisk "deliť"?


    Možno to bolo myslené tak, že v sro sa platia preddavky až od daňovej povinnosti 50.000 a pri FO od 20.000. Ďalej u SZČO je čiastkový základ dane určujúci aj pre výpočet odvodov do fondov - čo môže byť nemalá čiastka. A nakoniec podľa mňa najdôležitejšia vec - ručenie v sro len do výšky nesplateného vkladu a pri FO ručenie celým majetkom.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Fany
    Pre sro vyfakturuješ ako SZČO práce, len pozor na to, že nemôžeš mať rovnaký predmet činnosti aj v sro-čke. Ale môžeš napr. aj auto, ktoré je majetkom SZČO prenajať alebo zapožičať sro-čke, ktorá takto bude mať výdavky (napr. na PHM). Takto si môžeš celkom slušne regulovať dane.
    Neviem ale, prečo tu bolo písané, že daň v sro je výhodnejšia? Daň sa všade platí 19%. Ak si jediným konateľom sro-čky, potom je pre teba jedno, či zaplatíš daň z sro alebo SZČO. Ide skôr o to, aby si napr. nebol v jednom v mínuse a v druhom zbytočne v pluse.
    Nepoužil som najvhodnejšie slová ale v kontexte pôvodnej myšlienky:
    Napísané: zdanenie výhodnejšie
    Myslené: zdaniť výhodnejšie

    Ako napísala jaja

    Uctovanie medzi SZCO a s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.