Zavrieť

Porady

sociálne poistenie

ahojte poradaci, je prosim vas nejaka max. hranica vymeriavacieho základu alebo niečo také aby som vedel kolko budem platit odvody na buduci rok. teraz platim 2520,- . aky by som musel mat základ aby som musel platit viac alebo čo to určuje, ze budem viac platit??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Ano je určený max.vym.základ pre zdr.poist.47 475.-sk,soc.poist.nemoc.poist.25 911,- a ostatné fondy max.51 822,-.Vym.základ sa určuje podľa zákl.dane.Vypočítaš to tak že zákl.dane vydelíš počtom mesiacov ktoré si v tom roku podnikal a vydelíš dvomi,takto sa počíta vym.zákl.na soc.poist.,na zdrav.poist.podľa roč.zúčt.preddavkov.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    To, že koľko budeš platiť odvodov sa vypočítava na základe daňového priznania, ktoré budeš podávať za r. 2006 do 31.03.2007. Z uvedeného daňového priznania podáš do SP výpis a podľa toho budeš mať vypočítané, že koľko máš platiť. Do ZP sa robí 1x ročne vyúčtovanie platenia preddavkov.

    Berna je offline (nepripojený) Berna

    Berna
    Ak ale chceš platiť viac, môžeš, toto je len výpočet na konkrétne tvoje minimálne odvody, pod ktoré nemôžeš ísť, ak ti vyjde, že si povinný platca.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.