Zavrieť

Porady

vplyv dovolenky na HM

Prosím Vás chcem sa spýtač či je to možné že mám 10.000,- Sk v hrubom a ked si dám nieakú tú dovolenku tak mi program vypočíta, že mám potom HM ešte menej ako je tých 10.000,- Sk. Ráta to tak správne? lebo zase ked to program vypočítal zamestnancovi čo má min. mzdu a dala som mu tiež dovolenku, tak mu to vyšlo viac ako 7600,. Sk. Ďakujem moc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fialka m je offline (nepripojený) fialka m

    fialka m
    Je to mozne, nakolko dovolenkovy priemer sa pocita z predchadzajuceho kvartalu a ked tam neboli vyplatene ziadne odmeny, tak sa moze stat aj toto. Alebo ked mal clovek zvyseny plat, alebo pri PN-ke.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Matematika "nepustí".

    Pri mesačnej mzde, ak je v mesiaci 22 alebo 23 pracovných dní (vrátane sviatkov) a pracovný týždeň má 5 zmien, hrubá mzda (mzda za odpracované + náhrada za dovolenku) by mali byť pri zhode ostatných vstupných údajov o niečo vyššie ako je mesačná mzda.
    Pri menšom počte pracovných dní (19 až 21) by mala byť hrubá mzda o niečo nižšia ako je ustanovená mesačná mzda.

    Preto je výhodnejšie mať dovolenku v "dlhších" mesiacoch.

    monyka je offline (nepripojený) monyka

    monyka
    Veru pravdu máte, lebo teraz v decembri si chcem zobrať 5 dní a mesiac má len 19 prac. dní. Ale predchádzajúci kvartál boli prac dni 22,19, 22 a mala som 1,5 dňa dovolenky a aj tak som mala o 200 Sk menej.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    monyka
    Veru pravdu máte, lebo teraz v decembri si chcem zobrať 5 dní a mesiac má len 19 prac. dní. Ale predchádzajúci kvartál boli prac dni 22,19, 22 a mala som 1,5 dňa dovolenky a aj tak som mala o 200 Sk menej.
    Počet pracovných dní v mesiaci nie je jediné kritérium ovplyvňujúce súčet mzdy za odpracované a náhrady za dovolenku. Je tu ešte dosť veľa iných kritérií ovplyňujúcich výsledok. Podrobná analýza by bola na dosť dlhú diskusiu
    Monika Kováčová
    Dobrá skratka HM, preložila som si po svojom takto:
    Vplyv dovolenky na Hmotný Majetok...

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    ermon
    Dobrá skratka HM, preložila som si po svojom takto:
    Vplyv dovolenky na Hmotný Majetok...
    alebo aj Humenská mliekareň

    monyka je offline (nepripojený) monyka

    monyka
    Vtipné, ale dobre že beriete prácu s nadhľadom a dokážete si z toho srandu robiť.

    vplyv dovolenky na HM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.