Zavrieť

Porady

Sklad a cudzie meny

Robím sklady v Pohode a zaujíma ma, či a ako sa naskladňuje cez cudzie meny, napr. v EUR. Cez ktorý formulár je to možné a ako to treba nastaviť. Viem, že vydávať faktúry a výdajky v cudzej mene tam ide, ale ešte som to nerobila. Ako je to s príjmom na sklad. Jednotková cena je tam pri príjme vždy v SK?
Mám príjmový doklad-faktúru (Rechnung) z RAK. na hot.úhradu v EUR. Výdavok mám v pokladni zúčtovaný cez kurz NBS v deň úhrady (položky som preniesla z príjemky). Ako faktúru som to nerobila, len cez pokladňu ako výdavok z pokladne v EUR (fa aj úhrada su v ten istý deň) Aj naskladnenie má byť v ten istý deň. Sú tam jednotlivé položky (nové, musím ich na sklad založiť) + samostatne vyčíslená DPH. Skúšala som to naskladniť cez príjemku položkovite v EUR s RAK DPH 20% rozpočítanou ako vedľajšie výdavky, ale na sklade mi to potom figuruje ako zásoba v SKK ale so sumami, čo súhlasia s čiastkami v EUR. Niekde asi robím chybu, možno v nastavení. Nemáte s tým niekto skúsenosti?
Naposledy upravil Betina2 : 17.01.07 at 08:31
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renatan je offline (nepripojený) renatan

    renatan
    Naskladnenie v EUR urobíš tak isto, ako by si robila aj faktúru. Tzn. vojdeš do príjemky, a cez záznam si nastavíš cudziu menu a potom už štandardne naskladňuješ na položky v EUR, na sklade by sa ti to malo objaviť v Sk kurzom, ktorý zadáš v hlavičke príjemky.

    lbdent je offline (nepripojený) lbdent

    mamička na rodičovskej dovolenke ...viac lbdent
    Poraďte aj mne prosím, mám pri prijme tovaru v cudzej mene na sklad halierovy rozdiel oproti došlej faktúre, lebo mi cenu zaokrúhli tak, že sa o 0,08 hal líši oproti hodnote faktúry. Čo mám spraviť s tým rozdielom, aby som mala 111 nulovú? Ďakujem

    kalinka22 je offline (nepripojený) kalinka22

    lektor účtovníctva na odbornej škole ...viac kalinka22
    Zaraď halierové hodnoty na halierové vyrovnanie - účet 548, rozlíš si ho analytikou na daňový a nedaňový náklad. Takto môžeš rôzne nezrovnalosti v halierových hodnotách vyrovnať - napr. aj v saldokonte, len si potom halierové hodnoty vypáruj s príslušnými faktúrami, aby Ti sedela konečná suma faktúry a aby Ti tam nezostávali nevyrovnané zostatky, ktoré sa potom ťahajú ďalej. Prajem veľa úspechov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.