Zavrieť

Porady

str.listky za prac.dni?

Ahoj, chcem sa opytat, zivnostnik ma narok na str. listky len za prac. dni? napr. feb. bude mat 20 prac. dni, ak bude mat 5 prac. ciest tak si moze narokovat len 15listkov? pri prac. cestach pocas vikendov ma teda narok na diety,ale keby pracoval doma v sobotu, moze si narokovat str.listok? musia byt podlozene naroky na str. listok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

    zuzanar
    Má nárok na SL za odpracované dni. Ak dokáže obhájiť, že pracoval v sobotu je to OK. Osobne by som lístok dala za sobotu, napríklad ak má v ten deň nejakú tržbu cez ERP, alebo vystavenú FA.

    piry je offline (nepripojený) piry

    piry
    ekopo
    Súhlasím, v pohode je za 6 dní.
    je to teda takto? 20 prac. dní = 20 lístkov. Ak je 5 dní na prac. ceste nad 5 hod., tak 15 lístkov a 5x dieta?

    MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

    proste ja MIRKA
    ekopo
    Súhlasím, v pohode je za 6 dní.
    ja by som povedala, že v pohode je aj za 7 dní.
    napr. môj manžel doma programuje, a zabŕdne do PC aj v nedeľu. prečo mu nedať ten stravný lístok?????? posiela prac. maily a veci na server. pokiaľ to naozaj vie zdokladovať, že pracoval.......

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    MIRKA
    ja by som povedala, že v pohode je aj za 7 dní.
    napr. môj manžel doma programuje, a zabŕdne do PC aj v nedeľu. prečo mu nedať ten stravný lístok?????? posiela prac. maily a veci na server. pokiaľ to naozaj vie zdokladovať, že pracoval.......
    myslím si že je to všetko vecou obhájenia si svojich nákladov pred prípadnou kontrolou.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    MIRKA
    ja by som povedala, že v pohode je aj za 7 dní.
    napr. môj manžel doma programuje, a zabŕdne do PC aj v nedeľu. prečo mu nedať ten stravný lístok?????? posiela prac. maily a veci na server. pokiaľ to naozaj vie zdokladovať, že pracoval.......
    Napr. ak má živnostník obchodík, v ktorom sám predáva každý deň (aj v sobotu a nedeľu - lebo aj takí sú), tak má nárok na 7 lístkov za týždeň. Alebo, ak má podľa smenového rozpisu viac odrobených dní, ako je pracovných, tak tiež, nie?

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    MIRKA
    ja by som povedala, že v pohode je aj za 7 dní.
    napr. môj manžel doma programuje, a zabŕdne do PC aj v nedeľu. prečo mu nedať ten stravný lístok?????? posiela prac. maily a veci na server. pokiaľ to naozaj vie zdokladovať, že pracoval.......

    Nesúhlasím.

    http://www.porada.sk/showpost.php?p=355297&postcount=12

    Opravujem!
    Naposledy upravil Melnick : 01.02.07 at 22:09

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Maja, pekný odkaz na odkaz. K veci - zmena od 1.1.2007 je nielen vo výške sumy ale aj v tom, že zmizla väzba na Zákonník práce a dnešná formulácia znie: "stravné vynaložené daňovníkom s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 za každý odpracovaný deň v kalendárnom roku..."

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Som celá vytešená. veď pracujem denne a vy "Poraďáci" ste mi svedkami.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Hlásim sa za prvého svedka.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Melnick
    Som celá vytešená. veď pracujem denne a vy "Poraďáci" ste mi svedkami.
    Majka, len blbé je, že čas strávený na porade sa neráta, aj keď poniektoré tu naozaj pracujeme.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Jozef Mihál
    Maja, pekný odkaz na odkaz. K veci - zmena od 1.1.2007 je nielen vo výške sumy ale aj v tom, že zmizla väzba na Zákonník práce a dnešná formulácia znie: "stravné vynaložené daňovníkom s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 za každý odpracovaný deň v kalendárnom roku..."
    Celá tá položka - stravné, diéty je proste minimálny VOZD u živnostníka vo výške 32 tis/rok 2007. Potom sa uvidí.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    liba2
    Majka, len blbé je, že čas strávený na porade sa neráta, aj keď poniektoré tu naozaj pracujeme.
    Aha moja a štúdium zákonov na Porade,nie je moja ťažká práca??? Vieš aká chodím z Porady domov unavená ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.