Zavrieť

Porady

zaúčtovanie zaplatenej DPH v Alfe

Pekné popoludnie, poradovatelia, ako zaúčtujem zaplatenú DPH v Alfe? Vo VPD je účel "zaplatená DPH", ale podľa poradcov sa účtuje "iný - NZD".
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    piry
    Pekné popoludnie, poradovatelia, ako zaúčtujem zaplatenú DPH v Alfe? Vo VPD je účel "zaplatená DPH", ale podľa poradcov sa účtuje "iný - NZD".
    Ďakujem
    Ako VNZD, Iný je to slpcec 33, veď keď si dáš zaplatená DPH tak to tam samé naskočí
    Pekný deň...
    Opravujem správny stlpec je 31
    Naposledy upravil Manual : 22.02.07 at 09:45

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    piry
    VNZD, Iný je stĺpec 33, ale účel "Zaplatená DPH" je stĺpec 31. Toť vapros.
    Prepáč asi som neporozumel. V Alfe všetká DPH ide do stlpca 31 DPH VNZD, do Iné ide napr. osobná potreba. Ak sa držíš osnovy, SW to tam sám dáva.
    A kde si sa tak dobre naučil pa rúsky ?

    lokok je offline (nepripojený) lokok

    lokok
    Manual Pozri príspevok
    Ako VNZD, Iný je to slpcec 33, veď keď si dáš zaplatená DPH tak to tam samé naskočí
    Pekný deň...
    Je mi jasne, že zaplatená DPH kam ide. Ja len neviem, ako sa to zadáva. Lebo program pýta základ a DPH. A ked platím daňovému úradu, tak platím len DPH. Takže napíšem základ a DPH a potom základ mínusom, tak aby mi ostala len DPH. Alebo ako to je?
    Rada by som mala v tom jasno. Vdaka

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    lokok Pozri príspevok
    Je mi jasne, že zaplatená DPH kam ide. Ja len neviem, ako sa to zadáva. Lebo program pýta základ a DPH. A ked platím daňovému úradu, tak platím len DPH. Takže napíšem základ a DPH a potom základ mínusom, tak aby mi ostala len DPH. Alebo ako to je?
    Rada by som mala v tom jasno. Vdaka
    Dáš tam kod 31 = zaplatená DPH a nebude pýtať členenie

    lokok je offline (nepripojený) lokok

    lokok
    Manual Pozri príspevok
    Dáš tam kod 31 = zaplatená DPH a nebude pýtať členenie
    praveže mňa to členenie pýta, aj ked tam ten kod 31

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Ešte raz, teraz pozrel som do Alfy. Dáš tam kod 31, pretože keď je firma platileľ DPH, tak všade ponúka požnosť DZ+DPH. Ak máš platiť DPH na DU, tak prejdi kurzorom v členení na sumu s 0% DPH a zmení sa ti aj suma DZ s 0% a tým pádom sa ti dostane celá suma do stlpca 31. Nič neúčtuj mínusom.
    Pekný deň...

    lokok je offline (nepripojený) lokok

    lokok
    Manual Pozri príspevok
    Ešte raz, teraz pozrel som do Alfy. Dáš tam kod 31, pretože keď je firma platileľ DPH, tak všade ponúka požnosť DZ+DPH. Ak máš platiť DPH na DU, tak prejdi kurzorom v členení na sumu s 0% DPH a zmení sa ti aj suma DZ s 0% a tým pádom sa ti dostane celá suma do stlpca 31. Nič neúčtuj mínusom.
    Pekný deň...

    Ď A K U J E M

    zaúčtovanie zaplatenej DPH v Alfe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.