Zavrieť

Porady

Doplatok do minimálnej mzdy

Veľmi pekne prosím o radu: Počítam mzdy v programe MRP a mám takýto problém: Zamestnanec v období 01/2007 odpracoval 21 prac. dní, mal 1 deň dovolenku. Jeho zmluvný plat je 7600 Sk. Všetko mi program vypočítal správne aj náhrady mzdy za sviatok a dovolenku, len neviem prečo mi tam počíta aj doplatok do minimálnej mzdy 402 Sk. Prosím poraďte mi. ĎAKUJEM.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Za 01/2007 bolo 22 prac.dní a 1 SV,asi preto ti to dopočítal že máš len 22 dní .

    Martinella je offline (nepripojený) Martinella

    Martinella
    Maťulík Pozri príspevok
    Veľmi pekne prosím o radu: Počítam mzdy v programe MRP a mám takýto problém: Zamestnanec v období 01/2007 odpracoval 21 prac. dní, mal 1 deň dovolenku. Jeho zmluvný plat je 7600 Sk. Všetko mi program vypočítal správne aj náhrady mzdy za sviatok a dovolenku, len neviem prečo mi tam počíta aj doplatok do minimálnej mzdy 402 Sk. Prosím poraďte mi. ĎAKUJEM.
    A jeho hrubá mzda spolu s náhradami dosiahla výšku 7600,-Sk?
    Neviem či ide o odmeňovanie hodinovou či mesačnou mzdou. Pri hodinovej mzde zasa musí mať zachovanú minimálnu hodinovú mzdu pri prepočte na odpracované hodiny.
    Jeho hrubá mzda spolu s náhradami dosiahla 7726 Sk. A ide o odmeňovanie mesačnou mzdou.Ja pracujem v MRP len krátko a neviem s ním ešte tak dobre narábať.Poraďte čo mám robiť, prípadne ako to mám v tej mzde opraviť. Ďakujem

    pozit je offline (nepripojený) pozit

    pozit
    Nerobím síce mzdy v MRP, ale ak máš v nastaveniach "zakliknuté" dopočítať do minimál. mzdového nároku, tak ti to program automaticky dopočíta, lebo minim. mzdový nárok v prepočte na hodiny musí byť dodržaný (43,70 Sk/hod. - prvý stupeň náročnosti).
    Ďakujem Vám všetkým, za poradenie už mi to ráta presne tak ako som chcela. Ste skvelí.Ahojte
    Je povinné dodržiavať minimálne mzdové tarify podľa stupňa náročnosti prac.miezd, alebo sa môže v prac.zmluve dohodnúť iba minimálna mzda bez stupňa náročnosti.

    Doplatok do minimálnej mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.