Zavrieť

Porady

Vodomerná šachta

SVPS (Veolia) je jediným a monopolným dodávateľom pitnej vody v našom meste Brezne. Ich nástupom po SVS a.s. (kde bolo mesto jedným z akcionárov) sa prístup pracovníkov pracoviska v Brezne k nám spotrebiteľom zhoršil ešte viacej ako v minulosti. Na žiadosti neodpovedajú a pri osobnom styku jednajú arogantne a popredu zamietnu každú žiadosť. Túto skúsenosť majú aj ostatní zástupcovia spoločenstiev vlastníkov bytov. Pri poslednej výmene fakturačného meradla studenej vody, pracovník SVPS doniesol merač, ktorý bol o niekoľko cm dlhší ako pôvodný a tak urobil slučku asi z ôsmich kolienok a tak ho zainštaloval. Po tomto úkone stúpol rozdiel medzi bytovými meračmi a týmto fakturačným meradlom až na 42%. Na môj protest, že merač nie je zainštalovaný v zmysle STN 257801 spustili pracovníci krik, že nás odpoja od SV a že keď nie sme spokojní tak si máme túto úpravu urobiť na vlastné náklady. Z toho teoreticky vyplýva, že minimálne každých 6 rokov, keď sa SVPS rozhodne nakúpiť vodomery iných dĺžok, tak mi budeme povinní upravovať vodomernú šachtu. Preto mám dve otázky :

1.Je odberateľ povinný robiť úpravu vodomernej šachty, keď dodávateľ sa rozhodne zainštalovať merač inej dĺžky i keď merače pôvodných rozmerov sú homologované na našom trhu a šachta je vybudovaná a skolaudovaná podľa príslušných predpisov.
2.Na koho a kde sa obrátiť keď mám výhrady k prístupu pracovníkov monopolného dodávateľa SV, súkromnej spoločnosti Veolia, keď nemáme inú možnosť voľby dodávateľa.

Prosím poraďte mi ako v tomto prípade postupovať. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zsolt69 je offline (nepripojený) zsolt69

    zsolt69
    Nie som si istý,či výmenou vodomeru môže stúpať rozdiel po odpočítaní stavov vodomerov.Keď máte sťažnosť, tak jednoznačne musíte poslať list (najlepšie doporučene) a oni sú povinný do 30 dní odpovedať.

    naj324 je offline (nepripojený) naj324

    naj324
    Problém nespôsobuje vodomer ale jeho inštalácia do kolienok, že nie su v zmysle uvedenej STN dodržané normy na inštaláciu vodomeru. Jedná sa hlavne o ukľudnujúce zóny pred a za vodomerom.
    Citát z STN:
    Voľba a montáž vodomerov.
    • Vodomery sa nemajú osádzať bezprostredne pred alebo za potrubné ohyby, oblúky, ventily, atď.
    • Potrubie za a pred vodomerom musí byť rovné v dĺžke, rovnajúcej sa najmenej šesťnásobku menovitej svetlosti vodomeru (Js pripojovacích hrdiel alebo prírub). Ak to nemožno splniť, odporúča sa tesne pred a za vodomer osadiť usmerňovače prúdenia. Takisto ďalšie potrubie za vodomerom musí byť uložené v polohe stúpajúcej alebo vodorovne tak, aby bol vodomer vždy naplnený vodou.

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    Ešte by vám mali pri výmene na vašu žiadosť predložiť certifikát kedy bol vodomer ciachovaný.

    peton je offline (nepripojený) peton

    peton
    Čo sa týka arogantného prístupu niektorých dodávateľov, o tom by sa dali písať siahodlhé romány. Myslím, že takýto prípad sa tu už riešil a bol odkaz aj na link - na Technickú inšpekciu. Jednoznačne však vždy treba postupovať písomne. Ústne si človek možno uľaví, ale nič si nepomôže, takže píšte, píšte, píšte a sťažujte sa, hoc aj na ministerstvá. Každý ľad sa raz musí zlomiť. Držím palce.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    prosím o radu - kde nájdem technické normy o požiadavkách na stavbu vodomernej šachty ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.