Zavrieť

Porady

spol s r.o.

Chcela by som sa spýtať,či musí mať nová založená spol s r.o. účtovníka oficiálne na faktúru ako živnostníka príp.zamestnanca, ktorý spravuje účtovníctvo pre túto firmu? Ďakujem vopred za všetky odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Nemusí... Kľudne môže účto viesť i konateľ vo voľnom čase

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    machinak Pozri príspevok
    Nemusí... Kľudne môže účto viesť i konateľ vo voľnom čase

    Ja by som povedala, že i nevoľnom. ALe vážne, za účto zodpovedá spoločnosť. V prvom rade činnosť pre spoločnosť vykonávajú zamestnanci, a až potom externí.Podľa §5 Zákona o účtov. môže vedením účtovn. poveriť aj inú P alebo FO.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Tweety Pozri príspevok

    Ja by som povedala, že i nevoľnom. ALe vážne, za účto zodpovedá spoločnosť. V prvom rade činnosť pre spoločnosť vykonávajú zamestnanci, a až potom externí.Podľa §5 Zákona o účtov. môže vedením účtovn. poveriť aj inú P alebo FO.
    Čo bolo "mimo témy" v mojej odpovedi? Otázka znela: "musí mať s.r.o. účtovníka na pracovný pomer alebo externeho živnostníka"
    To že za celý chod spoločnosti (vrátane účtovníctva) je zodpovedný konateľ..je jasné.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    machinak Pozri príspevok
    Čo bolo "mimo témy" v mojej odpovedi? Otázka znela: "musí mať s.r.o. účtovníka na pracovný pomer alebo externeho živnostníka"
    To že za celý chod spoločnosti (vrátane účtovníctva) je zodpovedný konateľ..je jasné.
    Mimo témy mojej, nie tvojej, bolo to moje, že i nevoľnom čase

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    machinak Pozri príspevok
    Čo bolo "mimo témy" v mojej odpovedi? Otázka znela: "musí mať s.r.o. účtovníka na pracovný pomer alebo externeho živnostníka"
    To že za celý chod spoločnosti (vrátane účtovníctva) je zodpovedný konateľ..je jasné.
    Tweety myslela mimo témy svoju prvú vetu.Aspoň si myslím.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Tweety Pozri príspevok
    Mimo témy mojej, nie tvojej, bolo to moje, že i nevoľnom čase


    OK
    Ďakujem za všetky milé odpovede Takže podľa §5 Zákona o účtov. môže vedením účtovn. poveriť aj inú P alebo FO. Alebo nemusí poveriť nikoho?čiže ako keby si sám konateľ spravoval účtovníctvo? A keď príde daňová kontrola a nemá poverenú žiadnu FO ani PO budú sa vyzvedať kto spravuje účtovníctvo, i keď ho konateľ neovláda? Ďakujem.

    misolga je offline (nepripojený) misolga

    misolga
    V internej smernici treba určiť kto je zodpovedný za vedenie účtovníctva.Ak uvedie že zodpovedný je konateľ firmy podľa mňa je to vybavené.To že ovláda alebo neovláda účtovníctvo a bude ho robiť aj napriek tomu to nech je na posúdení ostatných majiteľov sro-čky, ja osobne by som takéhoto človeka nepoverila vedením účtovníctva.Je možné že účtovníctvo budé asi robiť iná osoba na čierno, ktorá si príjmy za vedenie účtovníctva nechce dať do daň.priznania a zvolili si oficiálne túto formu konateľ-účtovník.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.