Zavrieť

Porady

NOVÉ VÝKAZY DO SP

Vedel , by mi niekto povedať aké sú sadzby 1. a 2. piliera v Socialnej poisťovni.
Hľadala som to na stránkach SP a nenašla.
Usporiadat
esprit esprit

esprit je offline (nepripojený) esprit

1. pilier
zamestnanec: SP 4%, IP 3%,
Zamestnávateľ: SP 14%, IP 3%, RF 4,75%
SZČO: SP 18%, IP 6%, RF 4,75%

2. pilier
zamestnanec: SP 4%, IP 3%
zamestnávateľ: SP 1.pilier 5%, SP 2.pilier 9%, IP 3%, RF 4,75%
SZČO: SP 1.p. 9%, SP2.p 9%, IP 6%, RF 4,75%
0 0
adinka55 adinka55

adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

Prosim kde najdem zmenu percent na SP a RF, v ktorom zakone?
Dakujem.
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

Má zamestnávateľ povinnosť členiť odvody na starobné poist. zamestnancov ktorí vstupili do 2piliera a ktorí nie?
Nestačí viesť 14% SP z VZ každého zamestnanca?
0 0
esprit esprit

esprit je offline (nepripojený) esprit

Zamestnávateľ nečlení odvody na 1. a 2. pilier, počíta na SP 14% z VZ a túto sumu aj uvádza do výkazu pre SP. Členenie vykoná SP. Od januára budú nové výkazy pre SP a od 1.2.2005 sa budú odvody pre SP odvádzať na nové č. účtu. Pre Bratislavu je to č.ú. 7000155733/8180.
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

z akého dôvodu potom musia zamestnanci nahlasovať zamestnávateľovi či sú alebo nie su v 2.pilieri....
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

Mesačný výkaz za január 2005 majú všetci zamestnávatelia, zamestnávajúci viac ako 20 zamestnacov, povinnosť posielať mesačné výkazy elektronicky - internetom. Prosím Vás, má niekto s týmto skúsenosti? Ako sa to vybavuje?
0 0
adinka55 adinka55

adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

Stale tu pisete o odvode na SP - 14%. Na stranke socialnej poistovne je vsak 16%. Bola nejaka novela, ktoru som si nevsimla?
Dakujem.
0 0
Indiana Indiana

Indiana je offline (nepripojený) Indiana

adinka55
Stale tu pisete o odvode na SP - 14%. Na stranke socialnej poistovne je vsak 16%. Bola nejaka novela, ktoru som si nevsimla?
Dakujem.
viď Zákon č. 43/2004 - Zákon o starobnom dôchodkovom sporení a o zmene a doplnení niektorých zákonov. článok III.. odst.13.
0 0
adinka55 adinka55

adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

Dakujem , nemohla som to najst.
0 0
hron hron

hron je offline (nepripojený) hron

adinka55
Dakujem , nemohla som to najst.
Tie dve percenta sa presunuli do Recyklacneho Fondu.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

anka1
Mesačný výkaz za január 2005 majú všetci zamestnávatelia, zamestnávajúci viac ako 20 zamestnacov, povinnosť posielať mesačné výkazy elektronicky - internetom. Prosím Vás, má niekto s týmto skúsenosti? Ako sa to vybavuje?
Podľa akého zákona musia byť výkazy do SP v elektronickej forme ak má zamestnávateľ viac ako 20 zamestnancov? Je to ozaj pravda? A ak áno, týka sa to aj dohodárov?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
hron
Tie dve percenta sa presunuli do Recyklacneho Fondu.
... žeby nový pojem
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
bea
Podľa akého zákona musia byť výkazy do SP v elektronickej forme ak má zamestnávateľ viac ako 20 zamestnancov? Je to ozaj pravda? A ak áno, týka sa to aj dohodárov?
Skús pozrieť do zákona o sociálnom poistení ako je tam definovaný pojem zamestnanec
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

vladan
... žeby nový pojem
Recyklačný fond nie je až tak nový pojem, ale pravdou je, že nie je z terminológie Sociálnej poisťovne. Asi bol myslený Rezervný fond - ale nejaký škriatok sa do toho zamachloval
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

vladan
Skús pozrieť do zákona o sociálnom poistení ako je tam definovaný pojem zamestnanec
Tak by to boli aj dohodári. Ale Vladam, prosím Ťa, je to ozaj niekde napísané, že sa výkazy musia podávať v elektronickej podobe? Nič také som zatiaľ nenašla.
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

bea
Tak by to boli aj dohodári. Ale Vladam, prosím Ťa, je to ozaj niekde napísané, že sa výkazy musia podávať v elektronickej podobe? Nič také som zatiaľ nenašla.
O elektronickom podávaní nám rozprával na školení aj pán Mihál a v jeho materiáloch nachádzam, že je to zákon 721/2004 - §231 ods. 1 ..........
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

anka1
Mesačný výkaz za január 2005 majú všetci zamestnávatelia, zamestnávajúci viac ako 20 zamestnacov, povinnosť posielať mesačné výkazy elektronicky - internetom. Prosím Vás, má niekto s týmto skúsenosti? Ako sa to vybavuje?
Na stránke SP v časti Formuláre pod 8.2. je tlačivo Vyhlásenie zamestnávateľa o pristúpení na "Podmienky elektronického zasielania údajov na účely soc.poistenia".
Toto tlačivo treba vyplniť a ísť sa zaregistrovať na SP /s výpisom z OR/, kde Vám bude pridelené užívateľské meno a grid karta.
Ja posielam výkazy cez EZU od 5/2004 a je to dobrá vec, pretože sa nemusím triafať do koloniek na originálnych tlačivách.
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

Zabudla som dodať, že je možné požiadať SP o výnimku - treba odôvodniť (napr. nemáme inet, nemáme PC :O) ... a pod)
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Bubika
O elektronickom podávaní nám rozprával na školení aj pán Mihál a v jeho materiáloch nachádzam, že je to zákon 721/2004 - §231 ods. 1 ..........
Bubika, ja som bola na smolu na školení p. Mihála ešte v decembri a teraz ľutujem, lebo teraz by som sa bola dozvedela aktuálnejšie informácie.
Inak, ja hľadám v novele v zmene § 231 a ďalších niečo o povinnosti posielania výkazov elektronicky, ale stále tam vidím len možnosť. Už fakt neviem, či som slepá ... Prosím napíš mi presne, kde sa to píše. Je to pre mňa veľmi dôležitá informácia!
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Bubika
Zabudla som dodať, že je možné požiadať SP o výnimku - treba odôvodniť (napr. nemáme inet, nemáme PC :O) ... a pod)
ktorá firma, v dnešnej dobe, nemá PC, hm? až takí tupí ľudia v SP nie sú
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať