Zavrieť

Porady

DPH v prechodnom období.

Pri účtovaní v roku 2007 mi Pohoda hlási, že účtovná jednotka k dátumu zdaniteľného plnenia nie je plátcom DPH a dosadí nulu do sadzby v položkách dokladu a vymaže členenie DPH.

Táto hláška sa mi čas od času ukázala viac krát, ale nedošlo k úprave zadaných údajov.

Pri dovoze tovaru z EÚ a pri samozdanení to už nešlo nijako oklamať a Pohoda mi nedovolí urobiť samozdanenie. Interné doklady ostanú zapísané, ale bez DPH.

V čom je problém keď v globálnom nastavení je všetko tak ako má byť?

Mal niekto takýto problém?

apo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    Apo ja som mala ten istý problém, ale tiež mi to nakoniec zobralo ale pri samozdanení mi to nerobilo. To bude tou novelizáciou.

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Kája. Pozri príspevok
    Apo ja som mala ten istý problém, ale tiež mi to nakoniec zobralo ale pri samozdanení mi to nerobilo. To bude tou novelizáciou.
    Zo Stormware z Bratislavy mi prišla takáto rada na odstránenie výskytu hlášky o období v ktorom nie je účtovná jednotka registrovaná na DPH.

    tú hlášku Vám tam vyhlasuje preto, pretože k internému dokladu zadávate nesprávnu predkontáciu.
    Správne predkontácie majú byť:

    - cPNpdph - pre samovymeranie
    - eVNodph - pre odpočítanie

    Tie predkontácie, ktoré tam dávate vy, sa môžu použiť len na dokladoch, kde nie je rozpísané DPH... a preto tá hláška.
    Odporúčam Vám hromadne cez Záznam/Upraviť všetko zmeniť na uvedené predkontácie.


    apo

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Kája. Pozri príspevok
    Prosím ťa a kde nájdem tie predkontácie, ja ich nemôžem nájsť.
    V JÚ v ponuke predkontácie. Ak si si sama nerobila poriadok v predkontáciách tak ich tam celkom určite najdeš.

    apo

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Kája. Pozri príspevok
    A v podvojnom?

    Problém, ktorý som opísal sa týka iba JÚ.

    V PÚ sa účtovanie urobí súvsťažne s účtom 399000.
    A sú to predkontácia aInt, bInt

    apo

    DPH v prechodnom období.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.