Zavrieť

Porady

Práca v štáte EU

Dobré ránko,
môžete mi poradiť, ak občan, ktorý bol počas celého roka 2004 zamestnaný v Rakúsku, alebo v Nemecku, na Slovensku nemal za rok 2004 žiadny príjem, je povinný podávať na Slovensku za rok 2004 daňové priznanie? Má nejaké povinnosti voči SP a ZP???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Daňové priznanie musíte podať - §32 ods.2 písm. a) zákona o dani z príjmov. Predpokladám, že v SR máte trvalý pobyt a príjmy zo zamestnania v zahraničí presiahli 40.416 SKK.

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Vďaka, vyriešili Ste aj môj problém. Syn pracuje dlhodobo v Rakúsku a nebola som si istá, či musí na Slovensku, aj keď tu v roku 2004 nemal žiadne príjmy, podať daňové priznanie. Predpokladám, že podáva daň.priznanie typu: B.
    Čo sa týka povinností voči ZP a SP, občan by mal byť, pri zamestnaní v zahraničí odhlásený z poistenia ZP a SP na Slovensku. Poistený by mal byť cez zamestnávateľa v krajine, kde pracuje.

    Ala100 je offline (nepripojený) Ala100

    Ala100
    Som dobrovoľne nezamestnana a od 01.10. budem zamestnana v Rakusku na zmluvu. Od tohto datumu sa odhlasim zo sociálnej a zdravotnej poisťovne, ktore som si dobrovolen platila. Nemam podpisanu ziadnu zmluvu s dochodkovou spoločnosťou. Ale v buducnosti sa chcem zapojiť do druheho dochodkoveho piliera. Vie mi niekto poradiť, ako postupvať, aby som nemusela platiť aj socialnu poisťovňu na Slovensku?
    Naposledy upravil Ala100 : 14.09.05 at 09:18

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.