Zavrieť

Porady

Neziskovka - modelári

Prosím o radu, NO - klub modelárov registrovaný ako združenie malo v roku 2006 príjmy do 300.000,-/dotácie, 2% dane, členské,../ počas roka ale aj
organizovali rôzne súťaže ako aj celosvetovú a mali príjmy cca 2.500 000,-Sk a výdaje k týmto akciám cca 2.000 000,-Sk. Príjmy im boli poukazované v EUR-ách.Účtovníctvo viedli jednoduché. Môže mi niekto poradiť čo s tým?
Ako urobím DP? Predpokladám, že ten príjem do 300.000,- nejde vôbec
do DP. Prosííííím NO robím ako úplný nováčik. Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Najprv si všetky príjmy rozdeľ na tie, ktoré nie sú predmetom dane (2% dane, granty, dary), oslobodené od dane (členské, z hlavnej nezdaňovanej činnosti) a tie, ktoré budeš považovať na príjmy z podnikateľskej činnosti a teda zdaňovať. Takýmto istým spôsobom si rozdeľ aj náklady. Pokiaľ ti príjmy, ktoré sa rozhodneš zdaniť presiahnu 300 000 sk, musíš si z nich vyrátať koeficient oproti nezdaňovaným 300 000 sk a tiež týmto koeficientom prerátať náklady (výdavky), ktoré patria k zdaňovaným príjmom.
    Dík, ale moc som nezmúdrela, akým koeficientom, nemôžeš trošku podrobnejšie?
    Viem je to šibeničný termín a ja mám s toho riadny guláš.Ďakujem.
    Victoria, prosím nemohla by si poslať aj mne vzor vyplneného DP, dočítala som sa, že si taká dobrá duša a ponúkaš túto možnosť. Budem veľmi vďačná.
    ladam@pobox.sk. A ešte k tým príjmom a výdajom zo súťaží /aj MS a platby
    v EUR-ách/ ono aj toto patrí vlastne do činností tejto NO, čiže to nie je podnikanie. Ďakujem veľmi pekne.

    ddsliace je offline (nepripojený) ddsliace

    ddsliace
    victoria Pozri príspevok
    Ano, poslala som :-)
    Mohla by som veľmi pekne poprosiť o ten vzor vyplneného daňového priznania aj ja. (ddsliace@stonline.sk)
    Vopred veľmi pekne ďakujem.

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    tiez mam otazku k neziskovke.. ja som pochopila zakon platny od 1.1.2007 tak, ze uz za minuly rok neplati ustanovenie o tom, ze prijmy z podnikatelskej cinnosti do 300tis su od dane oslobodene... mylim sa?

    tabyta je offline (nepripojený) tabyta

    tabyta
    mohla by som poprosit o radu aj ja ?
    neziskova organizacia ktora ma z podnikatelskej cinnosti prijem (vynosy) nad 300.tis.
    Naklady na tuto cinnost sa pomerne rozdelia koeficientom.
    ale ak ma neziskova + naklady ktore suviasia s hlavnou cinnostou? odratavaju sa este ?

    robim to prvy krat a mam z pochopenia toho zakona trosku zmatok.

    pripadne ak by som mohla este tiez poprosit o ten vzor na mail tabyta@azet.sk

    dakujem za kazdu radu

    kucerak je offline (nepripojený) kucerak

    kucerak
    Mozno sa budem opakovat, na oplati sa radsej informacie preverit, ako urobit chybny krok

    Obc. zdruzenie uctuje v systeme JU. Prijmy, ktore dosialho su v sulade s hlavnou cinnostou.

    Vsetky prijmy maju byt teda zauctovane ako prijmy neovplyvnujuce zaklad dane? Vydavky detto?

    OZ zamestnavalo na Dohodu o vykonani prace, odviedlo dan a poistenie. Maju byt tieto zauctovane ako neovplyvnujuce zaklad dane, alebo ako mzdy, dan zo mzdy a zakonne poistenie?

    Ako je to s uctovanim majetku a odpismi? Pokial su 100% prijmov nezdanovane -> vsetky vydavky by mali byt tiez neovplyvnujuce zaklad dane? Ako v takomto pripade zauctovat majetok a odpisy?

    Victoria, mozem ta poprosit o vzor DP? ekonom@akademia.sk

    Dakujem vsetkym
    Naposledy upravil kucerak : 28.03.07 at 18:09 Dôvod: Doplnenie otazky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.