Zavrieť

Porady

SZCO na rodic.dovolenke a platenie do zdrav.poist.

Dobry den, som na rodicovskej dovolenke a od januara som SZCO. V zdravotnej poistovni mi povedali, ze nemusim platit zdravotne poistenie pokial moj prijem nepresiahne mesacne polovicu minimalnej mzdy. Dnes som tam volala zase a povedali mi, ze platit by som asi mala. Moj prijem bol vsak doteraz dohromady len 1200Sk bez odratania nakladov. Z coho to mam platit? Date mi niekto spravne informacie? Dakujem vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Podávali ste ročné zúčtovanie na zdravotné poistenie za rok 2005 ako SZČO?

    Ak nie, tak boli ste len povinná ohlásiť, že ste SZČO, v zdravotnej poisťovni, ale platiť zatiaľ nemusíte nič (preddavky na ZP neplatíte). Za rok 2007 podáte takto o rok ročné zúčtovanie poistného a na základe toho, aký vysoký budete mať základ dane, možno budete musieť niečo zaplatiť, možno nie.

    hafnium je offline (nepripojený) hafnium

    hafnium
    Rocne zuctovanie na r.2005 som nerobila, nakolko som bola na MD a SZCO som od januara 2007. Robi sa to tak/velmi zjednodusene/, ze zratam prijmy a z toho sa vypocita kolko som mala zaplatit na zdrav.poistenie?

    Dakujem Vam velmi pekne za skoru odpoved. Este raz dakujem.

    SZCO na rodic.dovolenke a platenie do zdrav.poist.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.