Zavrieť

Porady

proforma fa.

Veľmi pekne prosím o radu.
Som začínajúci platca DPH. Vystavila som zálohovú fa. bez DPH. Odberateľ mi ju uhradil cez účet. Vystavujem fa ako daňový doklad kde chcem odpočítať zálohov. fa ale už s rozpisom DPH. A tu som zamotaná. Čo musím ešte urobiť pred vystavebán riadnej fa. Vystaviť profoma fa. kde rozpíšem DPH a následne ju zlikvidovať. Ale kde sa vystavuje taká fa.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    sisulienka Pozri príspevok
    Veľmi pekne prosím o radu.
    Som začínajúci platca DPH. Vystavila som zálohovú fa. bez DPH. Odberateľ mi ju uhradil cez účet. Vystavujem fa ako daňový doklad kde chcem odpočítať zálohov. fa ale už s rozpisom DPH. A tu som zamotaná. Čo musím ešte urobiť pred vystavebán riadnej fa. Vystaviť profoma fa. kde rozpíšem DPH a následne ju zlikvidovať. Ale kde sa vystavuje taká fa.
    Sisulienka, zálohová fa a proforma fa je to isté. Takže proforma fa si už vystavila.

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    Prosím Vás, dá sa nejako v Pohode v agende Zálohové vydané faktúry zlikvidovať faktúry aby sa tam už neobjavovali? Ide mi to že, vystavili sme proformu, už 2mesiace ju odberateľ nezaplatil, a už ju ani nezaplatí, ale stále mi ju vlastne ponuka v zozname zál.faktúr. Vymazať ju nemôžem úplne z knihy, lebo bude tam diera v čís.rade, alebo pri proformách to nevadí? Môžem ju zmazať a hotovo? ako to riešite? už tam mám tak asi 10faktúr, a stále mi ich tam naťahuje, je to zbytočné, aby sa mi to tam stále ukazovalo, len to tam zbytočne zavazdia. čo by ste mi poradili, čo s tým????

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    jenny7 Pozri príspevok
    Prosím Vás, dá sa nejako v Pohode v agende Zálohové vydané faktúry zlikvidovať faktúry aby sa tam už neobjavovali? Ide mi to že, vystavili sme proformu, už 2mesiace ju odberateľ nezaplatil, a už ju ani nezaplatí, ale stále mi ju vlastne ponuka v zozname zál.faktúr. Vymazať ju nemôžem úplne z knihy, lebo bude tam diera v čís.rade, alebo pri proformách to nevadí? Môžem ju zmazať a hotovo? ako to riešite? už tam mám tak asi 10faktúr, a stále mi ich tam naťahuje, je to zbytočné, aby sa mi to tam stále ukazovalo, len to tam zbytočne zavazdia. čo by ste mi poradili, čo s tým????
    Figurovať ti tam bude stále, ale daj cez Záznam - Stronovať a je to.....

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    Ďakujem za radu, mám tam nejaké faktúry z min.roka, tak preto som sa pýtala. Fyzicky ich mám založené medzi proformami, a čo sa týka programu, tak odtial ich teda stornujem a hotovo. Nebude to nikde chýbať?? Ale asi nie, sú to len proformy, takže ďalej to asi netreba riešiť...Dík za rýchlu odpoveď, ahoj.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.