Zavrieť

Porady

Oznamovacia povinnosť

Od 1.1.2005 platí novelizovaný zákon o oznamovacej povinnosti. Môže mi niekto prosím poradiť v prípade, že mám platby FO a presiahli 100.000 za rok, ako to mám ohlásiť? Myslím tým či sú na to tlačivá alebo ako?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Mám možnosť pri účtovaní označiť platby FO, vytlačím si zoznamy platieb pre jednotlivé FO a tieto pripojím k sprievodným listom konkrétnym DÚ podľa trvalého bydliska FO.

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Tanenka, keď si dáš do vyhľadávača slovo "oznamovacia povinnosť" nájdeš tam aspoň 10 linkov na túto tému. Pozri napr. aj na:
    http://www.enoviny.sk/en/clanok.asp?id=2661&d=PM&login=login&wa=W0501EPM01

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Tlačivá na to nie sú. Ak si pozrieš tému "Bonzáky", tam nájdeš predpokladám všetko, čo k tomu potrebuješ.
    Inak je to Zákon o správe daní a poplatkov č. 511/1992 § 32.
    Musíš oznámiť príslušnému daňovému úradu podľa miesta trvalého pobytu FO všetky bezhotovostné platby,ak presiahli 100 000,-- Sk na rok. Treba nahlásiť v oznámení meno, priezvisko, trvalý pobyt a daňové identifikačné číslo (ak bolo pridelené).

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Ja nemám nikoho, koho by som mohla bonzovať. Ale v POHODE by to malo ísť v zostavách pri "adresár"-i . Je tam Oznamovacia povinnosť, síce ešte 10000,- ale zrejme sa dá urobiť výber.

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    bea
    Ja nemám nikoho, koho by som mohla bonzovať. Ale v POHODE by to malo ísť v zostavách pri "adresár"-i . Je tam Oznamovacia povinnosť, síce ešte 10000,- ale zrejme sa dá urobiť výber.
    Bei..no práve..ja mám aj update..na tých 100 000,- ale žiadny bonzák mi z toho nevznikol..aj keď si myslím, že by mal...a teraz neviem...či si to myslím ja zle..alebo ten program...

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Bea-nie všetky bezhotovostné platby ale všetky platby-hotovostné aj bezhotovostné

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Skusila som v jednej firme, kde boli platby do 10000,-- v hotovosti a nieco mi tam vzniklo, ale správne to nie je, lebo sú tam aj takí, ktorých som vôbec nevyznačila, dokonca aj Sociálna poisťovňa !!! Tak asi Ti nepomôžem.

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    NO..práve..mne tam vyhodilo...prijaté zahraničné faktúry z Maďarska....a podobné bludy....takže asi radšej nebudem bonzovať...však nie som predsa bonzák !!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.