Zavrieť

Porady

Spolocnik vo firme

Prosim Vas, potrebujem poradit, otvarame s partnerom firmu, ale papierovo je to na jeho meno, a rozhodli sme sa, ze ja budem zamestnankyna. Potrebovala by som vediet, ako by sme mali urobit, a hlavne kde, a ci je to vobec mozne, nejaku zmluvu, ze sme vlastne spolocnici...Kazdy mi radi nieco ine, ale mne ide hlavne o to, ak sa nase partnerstvo nahodou rozpadne, aby ma proste obycajnou vypovedou nemohol vyrazit...Vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gido je offline (nepripojený) Gido

    Gido
    Máš viacero možností ako spoločne podnikať, či už to bude sro a ty budeš legálny spoločník, alebo jediným spoločníkom bude partner a ty budeš konateľ, ďalej to môže byť tichý spoločník, atď.... napíš o vašich predstavách trochu viac.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Práve máš veľkú možnosť preveriť si partnerský vzťah. Ja by som na Tvojom mieste trvala na s.r.o. s dvomi spoločníkmi s vkladom 50/50. A už teraz si prečítaj všetko čo tu je o s.r.o., o spoločenskej zmluve o obchodnom podiely, aby si neťahala za kratší koniec. Držím Ti palce.

    sunborn je offline (nepripojený) sunborn

    sunborn
    Myslim, ze s tou schemou fungovania, co si naznacila si koledujes o peknych par bezsenych noci. Zaciatky su vzdy skvele a vsetko slape ako hodinky. Ver vsak ze peniaze a o tie pri podnikani ide vzdy vedia zmenit kazdy charakter. Cim lepsie si svoju poziciu poistis na zaciatku, tym lahsie bude vymozitelna ked pridu problemy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.