Zavrieť

Porady

Termovízia

Má niekto skúsenosti s termovíziou? Ak áno, prosila by som o približné cenové vyjadrenie. Ďakujem.
Usporiadat
Polis Polis

Polis je offline (nepripojený) Polis

Videl som v knihe o zatepľovaní od Ikar-u , dve fotofrafie domu, ktorý bol urobený termovíziou. Bolo tam perfektne vydieť kde je zateplenie (izolácia)dobré a kde je zlé. Bude to asi drahá vec. Je to pre teba dôležité zistiť, kde resp. v ktorých miestach je zateplenie dobré a kde je zlé. Oplatí sa do toho investovať.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Má niekto skúsenosti s termovíziou? Ak áno, prosila by som o približné cenové vyjadrenie. Ďakujem.
Približne pred rokom som znáňal firmu, ktorá by to robila (teda má termovíznu kameru). Našiel som asi tri, z toho len jedna sa mi ozvala. Problém bol ten, že oni by vypracovali celú správu, čo vtedy stálo skoro 20.000 SKK. Keď som im povedal, že by mi stačilo len spraviť pár záberov, povedali mi, že iba to nerobia, to je súčasťou tej správy. Išlo klnkrétne o firmu THERMOSTUDIO, s.r.o. (www.thermostudio.sk) a presne toto mi odpísali:

"Cena termografickeho merania priemerne velkeho obytneho domu je 10 000 - 20 000, sk bez DPH. V cene je zahrnute meranie a spracovanie protokolu s priamym poradenstvom v oblasti uspor tepla. Meranie vykonavame z vonka a zvnutra objektu kde zistujeme celoplosnu teplotu stien, projekcne a konsturkcne zavady."
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Chobot Pozri príspevok
Približne pred rokom som znáňal firmu, ktorá by to robila (teda má termovíznu kameru). Našiel som asi tri, z toho len jedna sa mi ozvala. Problém bol ten, že oni by vypracovali celú správu, čo vtedy stálo skoro 20.000 SKK. Keď som im povedal, že by mi stačilo len spraviť pár záberov, povedali mi, že iba to nerobia, to je súčasťou tej správy. Išlo klnkrétne o firmu THERMOSTUDIO, s.r.o. (www.thermostudio.sk) a presne toto mi odpísali:

"Cena termografickeho merania priemerne velkeho obytneho domu je 10 000 - 20 000, sk bez DPH. V cene je zahrnute meranie a spracovanie protokolu s priamym poradenstvom v oblasti uspor tepla. Meranie vykonavame z vonka a zvnutra objektu kde zistujeme celoplosnu teplotu stien, projekcne a konsturkcne zavady."
Vďaka, ja by som chcela urobiť termovíziu za účelom skontrolovania vykonanej obnovy. Keď som bola na konferencii zameranej na obnovu, v prednáške to bolo použité ako kontrola prevedenia. Ja by som to chcela hlavne z titulu, že je urobená obnova dobre a tepelné mosty nebudú hroziť z dôvodu nekvalitne vykonanej práce. Preto fakt doporučujem každému, aby si zahrnul kontrolu termovíziou po vykonaní obnovy.
1 0
hanni hanni

hanni je offline (nepripojený) hanni

Aj nam robila firma,ktora zateplovala,po ukonceni prac termoviziu.Dokonca aj porovnanie so susednymi domami.Tie uniky tepla tam bolo pekne vidiet,hlavne na tych domoch nezateplenych, to tam unikalo statocne. Takze tiez odporucam,velmi dobra vec.
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Super téma - o tomto som nepočula,musím sa poinformovať,kto to u nás robí.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

hanni Pozri príspevok
Aj nam robila firma,ktora zateplovala,po ukonceni prac termoviziu.Dokonca aj porovnanie so susednymi domami.Tie uniky tepla tam bolo pekne vidiet,hlavne na tych domoch nezateplenych, to tam unikalo statocne. Takze tiez odporucam,velmi dobra vec.
Nemáš náhodou prehľad koľko Vás to stálo? Aký máte rozlohou obvodový plášť? Chcem to na zhromaždení navrhnúť a už by som približne potrebovala vedieť cenu. Ak môžem poprosiť, aj v ktorom roku Vám to robili a ... ak môžem poprosiť čo najpodrobnejšie info, či sa našli u Vás nejaké tepelné mosty... prosím, prosím. Ďakujem pekne.
Naposledy upravil Elena Navrátilová : 21.05.07 at 19:52
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Skúste nejaké známosti z elektrární tam toto používajú. Ale najlepšie je to robiť v zime.
Môžete sa dohodnúť na nejakej kontrole "elektriky" ale v skutočnosti vám urobia termovízne fotografie. Určite to bude lacnejšie. Kontroluje sa tým napríklad prechodový odpor. Kde je veľký tam sa to hreje a má to inú teplotu.

Jednu dobu som aj uvažoval, že by som si na toto založil živnosť.


Keď som sa o to zaujímal asi pred 3 rokmi stálo to okolo 30 000.- Sk
Naposledy upravil Orim : 22.05.07 at 01:54
1 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Mirko myslíš, že mám počkať do zimy po ukončení obnovy a potom dať urobiť termovíziu? Lepšie sa ukážu /ak sú/ tepelné mosty?
0 0
hanni hanni

hanni je offline (nepripojený) hanni

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Nemáš náhodou prehľad koľko Vás to stálo? Aký máte rozlohou obvodový plášť? Chcem to na zhromaždení navrhnúť a už by som približne potrebovala vedieť cenu. Ak môžem poprosiť, aj v ktorom roku Vám to robili a ... ak môžem poprosiť čo najpodrobnejšie info, či sa našli u Vás nejaké tepelné mosty... prosím, prosím. Ďakujem pekne.
Nestalo nas to nic,urobila nam to gratis firma,ktora nam robila zateplenie.Rozlohu obvodoveho plasta neviem,takymito informaciami naozaj nedisponujem.Pre nazornost, sme 7 poschodovy panela s 32 bytmi, z toho 31 je 3-izbovych a jeden na prizemi 1-izbovy.Robili nam to v zime roku 2005.Ano,aj po zatepleni boli mierne tepelne mosty,hlavne v okoli okien a spojov na rohoch.Ale naozaj iba velmi male.Ani zateplenim domu sa stratam celkom zabranit neda. V porovnani s nezateplenym susednym barakom naozaj zanedbatelne,ten rozdiel bol markantny.
Ked stretnem predsedu,skusim prezvediet viac.


P.S. Termoviziu si nechajte urobit iba v zime,inac ju ani nema velky vyznam robit.Vtedy je tepelne mosty vidiet,ak nejake su.
1 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

hanni Pozri príspevok
Nestalo nas to nic,urobila nam to gratis firma,ktora nam robila zateplenie.Rozlohu obvodoveho plasta neviem,takymito informaciami naozaj nedisponujem.Pre nazornost, sme 7 poschodovy panela s 32 bytmi, z toho 31 je 3-izbovych a jeden na prizemi 1-izbovy.Robili nam to v zime roku 2005.Ano,aj po zatepleni boli mierne tepelne mosty,hlavne v okoli okien a spojov na rohoch.Ale naozaj iba velmi male.Ani zateplenim domu sa stratam celkom zabranit neda. V porovnani s nezateplenym susednym barakom naozaj zanedbatelne,ten rozdiel bol markantny.
Ked stretnem predsedu,skusim prezvediet viac.


P.S. Termoviziu si nechajte urobit iba v zime,inac ju ani nema velky vyznam robit.Vtedy je tepelne mosty vidiet,ak nejake su.
Inak, neviem, ale dnes už nikto nič neurobí zadarmo. Zrejme ste to mali zahrnuté v cene diela, alebo ste brali úver cez stavebnú sporiteľňu. Oni zvykli svojim sporiteľom núkať termovíziu. Ale ak sa zhotoviteľ tresol po vrecku a len tak "mírnyx dírnyx" zaplatiť pre Vás termovíziu, samozrejme nič nenamietam. To len tak, trošku z praxe a toho čo vidím. Samozrejme, rada sa budem mýliť. To bola tá firma z Mt u Vás?
0 0
hanni hanni

hanni je offline (nepripojený) hanni

Vo fakture som tu polozku nevidel,takze to asi bolo gratis.Ale to gratis ber s velkou rezervou,oni si to nahodili zase niekde inde A zo stavebnej sme uver nebrali.Vacsia cast bola zo SFRB a zbytok z CSOB. Zateplenie robila firma z MT.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Mirko myslíš, že mám počkať do zimy po ukončení obnovy a potom dať urobiť termovíziu? Lepšie sa ukážu /ak sú/ tepelné mosty?
Presne tak urob to v zime a uvidíš všetky tepelné mosty. Čím väčšia zima tým lepšie to vidno. A večer až v noci to robte.
0 0
Adam xx Adam xx

Adam xx je offline (nepripojený) Adam xx

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Nemáš náhodou prehľad koľko Vás to stálo? Aký máte rozlohou obvodový plášť? Chcem to na zhromaždení navrhnúť a už by som približne potrebovala vedieť cenu. Ak môžem poprosiť, aj v ktorom roku Vám to robili a ... ak môžem poprosiť čo najpodrobnejšie info, či sa našli u Vás nejaké tepelné mosty... prosím, prosím. Ďakujem pekne.
S termokamerami sa zaoberá aj firma KVANT, spol. s r.o., poslali mi v marci e-mail s ponukou služieb aj s cenníkom. Žiaľ s kolapsom PC som to stratil. Hodina práce (alebo prenajmu?? nepamätám si presne) stála cca 2700,0 Sk, prenájom na celý deň cca 10 tis. Sk. Na webe však tieto informácie nemajú. Treba im volať (tel. 02/65411344, 02/65411353) alebo e-mail: kvant@kvant.sk
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Adam xx Pozri príspevok
S termokamerami sa zaoberá aj firma KVANT, spol. s r.o., poslali mi v marci e-mail s ponukou služieb aj s cenníkom. Žiaľ s kolapsom PC som to stratil. Hodina práce (alebo prenajmu?? nepamätám si presne) stála cca 2700,0 Sk, prenájom na celý deň cca 10 tis. Sk. Na webe však tieto informácie nemajú. Treba im volať (tel. 02/65411344, 02/65411353) alebo e-mail: kvant@kvant.sk
Ďakujem pekne... pozriem si to.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

imeon Pozri príspevok
Ponúkam Vám termovizne meranie, cena od 2.900 Sk za 4 snimky. Kontakt: 0949 412417
Mohol by si konkrétne napísať čo znamená 4 snímky? Daj mi kontakt cez ss-ku. Vďaka.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Mohol by si konkrétne napísať čo znamená 4 snímky? Daj mi kontakt cez ss-ku. Vďaka.
Asi sa Ti nedá dať kontakt, nemáš 5 príspevkov. Napíšem Ti ss-ku s adresou na mail.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
ten človek nám tu zamoril Poradu s reklamou /5 príspevkov 5 reklám 0 rád/, nabudúce Elena radšej použi nahlásenie SPAMU ako ho v tom podporuj...
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Richard Pozri príspevok
ten človek nám tu zamoril Poradu s reklamou /5 príspevkov 5 reklám 0 rád/, nabudúce Elena radšej použi nahlásenie SPAMU ako ho v tom podporuj...
Ja ho v tom podporujem? Môžem vedieť ako? Ďakujem.Bežne sa upozorní zadávateľ duplicitných príspevkov, aby vymazal duplikáty. Teraz to je
vyčítané mne ja, lebo som ho nenahlásila. Trochu atypické. No ale ja pre naše SVB termovíziu potrebujem a preto som založila túto tému. Nakoľko to je nový člen myslím, že nevie, že sa to tu nerobí. V konečnom dôsledku toto bol jeho prvý príspevok. Ostatné som si ani nevšimla. Príjemn dníček plný pohodičky prajem.
Naposledy upravil Elena Navrátilová : 15.08.07 at 04:28
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Ako je to žhavé s tou termovíziou? Mal som nejaký kontakt. Môžem ho skúsiť ak budeš chcieť. Ale neviem čo bude pýtať? Ak by si mi napísala čo všetko potrebuješ snád by som ti mohol niečo dohodnúť.
0 0
tomasenkoslav tomasenkoslav

tomasenkoslav je offline (nepripojený) tomasenkoslav

ja osobne robím termovíziu. budovy sa robia v zime. drahe to nie je. rozhodne nie 20 tis.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať