Zavrieť

Porady

odmena za predsedníctvo

ahojte,
môžete odpísať koľko berú predsedovia vo vašich spoločenstvách odmenu za mesiac??
Ak to tu už niekde bolo prepáčte, ale mne sa to ešte nepodarilo nájsť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Elena Navrátilová
    Niekde nič... niekde od 10-30,- Sk. Je to individuálne. Od bytu. Možno niekde odsúhlasia aj paušál.
    Naposledy upravil Elena Navrátilová : 09.06.07 at 18:47

    Polis je offline (nepripojený) Polis

    Polis
    Ja mám odsúhlasenú sumu 500,-sk na mesiac ! Je to veľa alebo málo na 30 b.j.? 4 roky som to robil zadarmo.
    Elena Navrátilová
    Polis Pozri príspevok
    Ja mám odsúhlasenú sumu 500,-sk na mesiac ! Je to veľa alebo málo na 30 b.j.? 4 roky som to robil zadarmo.
    Je to málo... správcu máte? Ak robíš aj správu sám, je to skutočne málo za tú zodpovednosť čo Ti z toho vyplýva. Však zadarmo je to najviac vhod ostatným a ešte k tomu "plné vrece kritiky".

    Polis je offline (nepripojený) Polis

    Polis
    Správcu máme. Robí nam iba vyučtovanie. FO si robíme sami. Faktúry za služby platím IB ja.

    zivan je offline (nepripojený) zivan

    ženatý, otec 3 detí, pracujem v energetike ...viac zivan
    U nás riešime odmeňovanie za vedenie spoločentva takto :
    Spoločenstvo riadi 5 členné predstavenstvo (predseda = štatutár, podpredseda, ekonóm - pokladník, tajomník a ešte 1 člen), ktoré sa schádza pravidelne 2 x mesačne, prípadne aj operatívne podľa potreby. Kontrolu vykonáva 3-členná rada na čele s predsedom a schádza sa 4x ročne.

    Spoločenstvo tvorí 46 bytov a nemáme žiadneho externého správcu - všetko si zabezpečujeme sami, vrátane účtovníctva aj vyúčtovania. Za správu vyberáme mesačne 120,- Sk/byt, čiže mesačne spolu 5520,-Sk.

    Tieto peniaze sú určené na odmeny pre uvedených ľudí. Samozrejme očistené o dane a úrazové a garančné poistenie. Konkrétne rozdelenie odmien je spravidla fixné po celý rok a podľa percentuálneho kľúča si ho odsúhlasuje predstavenstvo a rada SVB. Zhromaždenie do toho nezasahuje.

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    Polis Pozri príspevok
    Ja mám odsúhlasenú sumu 500,-sk na mesiac ! Je to veľa alebo málo na 30 b.j.? 4 roky som to robil zadarmo.
    Vitaj v klube zo začiatku som bol tiež tak lacný ako ty.

    u mňa to bolo len 1/2 roka

    odmena za predsedníctvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.