Zavrieť

Porady

Neziskovka a vyúčtovanie príspev. z EU

Zdravím všetkých poradákov,
prosím skúste mi poradiť v problematike neziskovky a prijatého príspevku z EU. Prevzala som účtovníctvo neziskovky, ktorej predtým PÚ vykonávali jednorázovo účt.firmy, čiže mám agendy min.rokov iba v rukách na papieroch.
Ide o to, že účt.firma neziskovke vytvorila účet 914 - Fond, kde sledovali použité financie z EU. Projekt ale skončil, bol vyúčtovaný, odklepnutý na kontrole MF že je v poriadku. A na účte 914 mi nechali ako koncový stav -18.000 SK. Táto mínusová položka ma dosť desí. Chápem, že by som ju mala otvoriť ako 914/961 ale čo budem s ňou ďalej robiť?Mám ju nejako "interne vyčistiť"?
prosím o radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    No v prvom rade by mali uctovat o priznani prispevku z EU pomocou :
    346/691
    potom pokial sa jedna o viac obdobi pocas ktorych bude projekt prebiehat tak casovo rozlisit :
    346/384
    pripadne povinnosti vratit dotaciu alebo jej cast pri poruseni rozpoctovej discipliny :
    691/346
    ja by som otvorila tak ako pises 961/914 a podla toho oproti akemu uctu uctovali druhu stranu fondu na 914 by som to interne vycistila.
    Este by bolo dobre poznat povod ciastky - 18.000 sk, ci sa jedna o nejake neuznane polozky v ramci rozpoctu alebo co tato ciastka predstavuje.

    Neziskovka a vyúčtovanie príspev. z EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.