Zavrieť

Porady

Dôchodcovia a práca

Dobrý den,
Aký máte názor na dôchodcov, ktorý pracujú v štátnej správe a v iných štátnych organiz. a poberajú vysoké dôchodky aj vysoké platy. Je to spravodlivé, keď mladí ľudia nemajú prácu sú na úrade na podpore, alebo sú nútení ísť do zahraničia ? Čo vy na to ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    adi11 Pozri príspevok
    Dobrý den,
    Aký máte názor na dôchodcov, ktorý pracujú v štátnej správe a v iných štátnych organiz. a poberajú vysoké dôchodky aj vysoké platy. Je to spravodlivé, keď mladí ľudia nemajú prácu sú na úrade na podpore, alebo sú nútení ísť do zahraničia ? Čo vy na to ?
    Myslím, že mladí ľudia moc nemajú veľký záujem pracovať v štátnej správe - nie je to stála a dlhodobá práca, ani veľký postup kariéry, resp. žiadny, a platy tiež nie sú nad pomery /to je možné len v tých najvyšších funkciách/. A nemyslím, že nezamestnanie mladých ľudí v ŠS znamená ich odchod do zahraničia. Tretina z nich túži po dobrodružstve,tretina po peniazoch, tretina po kariére. Ani jedno nemožno dosiahnuť v ŠS. Len v súkromnom sektore.

    adi11 je offline (nepripojený) adi11

    adi11
    Trochu aj súhlasím s Tebou, ale čo s tými, čo majú dieťa, VŠ a nemôžu nájsť prácu. Súkromníci nechcú prijať osobu s VŠ vzdelaním, pretože ju nemôžu zaplatiť.lebo oni sami nemajú VŠ. A ked aj , tak chcú aby robil za minimálnu mzdu, vedel jazyky UCT a všetko. Je to ťažké hlavne v našom regione.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    adi11 Pozri príspevok
    Dobrý den,
    Aký máte názor na dôchodcov, ktorý pracujú v štátnej správe a v iných štátnych organiz. a poberajú vysoké dôchodky aj vysoké platy. Je to spravodlivé, keď mladí ľudia nemajú prácu sú na úrade na podpore, alebo sú nútení ísť do zahraničia ? Čo vy na to ?
    Ja na to asi toľko, že čo je dané b.....,nie je dané v..... Naši vedátori prišli na unikátny objav. Ako sa zamestnať po päťdesiatke. A určite tušíš, čo svätoborné objavili: ísť na úrad práce, rekvalifikovať sa a otvoriť si živnosť. Tak musíš uznať, že také niečo mohli vymyslieť len v štátnej správe. A na takých má málokto...

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    adi11 Pozri príspevok
    Trochu aj súhlasím s Tebou, ale čo s tými, čo majú dieťa, VŠ a nemôžu nájsť prácu. Súkromníci nechcú prijať osobu s VŠ vzdelaním, pretože ju nemôžu zaplatiť.lebo oni sami nemajú VŠ. A ked aj , tak chcú aby robil za minimálnu mzdu, vedel jazyky UCT a všetko. Je to ťažké hlavne v našom regione.
    Máš pravdu, nie je ľahké sa niekde uplatniť, zvlášť pre mladé rodiny s deťmi, ale aj pre vyššie vzdelaných. U nás je v tomto dosť ťažká doba, i keď nie po celom SR, v niektorých regiónoch je to ťažšie vzhľadom na jeho umiestnenie, možnosti, či už je to otázka dostupnosti, cestovného ruchu, prírodných podmienok atď. Veľa sa hovorí o zákaze diskriminácie, no i tak sa s ňou i keď nepriamo stretávame, ale mnohí len pokorne mlčia a hľadajú ďalej. Otázka: máte deti, koľko majú rokov, plánujete ešte dieťa, má s nimi kto byť keď ochorejú?-to sú bežné otázky pri prijímaní PP /aspoň ja som sa s takými stretla/, i keď by ich takéto veci nemali vôbec zaujímať.
    O výške mzdy už ani nehovorím.......

    adi11 je offline (nepripojený) adi11

    adi11
    O tých našich vedeckých pracovníkoch by som vedela rozprávať viac, ale radšej pomlčím. Mňa trápi to, že nie každý mladý človek čo má niečo v hlave/ nevie predať svoj rozum lebo to má v povahe/ môže začať podnikať. Úrady práce sa moc nestarajú čo budete robiť asi tak...

    ivetast je offline (nepripojený) ivetast

    ivetast
    nesuhlasim...
    Vysoke dochodky??? a kde??moja mama pobera taku mizernu almuznu, ze zaplati akurat naklady na byt a stravu.No a to co ostane je smiesna ciastka.

    tacasina je offline (nepripojený) tacasina

    tacasina
    A čo bude teraz, keď dôchodca s minimálnou mzdou si už nebude môcť ani privyrobiť ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    tacasina Pozri príspevok
    A čo bude teraz, keď dôchodca s minimálnou mzdou si už nebude môcť ani privyrobiť ?
    Aký dôchodca ? Starobný, predčasne starobný, výsluhový ? Kde pracuje ?

    blazonko je offline (nepripojený) blazonko

    blazonko
    Súhlasim, že s poniektorými dôchodkami to nie je žiadna sláva. Ale ten kto celý život tvrdo pracoval, tak ani zďaleka nepomyslí na to, aby mal pracovať aj ďalej. Mojej babke musia k dôchodku ešte doplácať sociálne dávky a ani jej nenapadne, aby šla niekde robiť.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Tak toto ma zaujalo ?
    Vedel by niekto poradiť ?
    Moja známa odišla do predčasného dôchodku v decembri 2008 bez toho, aby prerušila pracovný pomer. Teraz naďalej pracuje a poberá dôchodok. Už by v tomto čase bola 1/2 roka v starobnom dôchodku.
    Bude môcť naďalej pracovať, alebo si bude musieť vybrať medzi prácou a dôchodkom ?

    lefa je offline (nepripojený) lefa

    lefa
    Tiez si myslim, ze pracuju hlavne ti, ktori sa fyzicky nenadreli.
    Ved by si mohli dôchodcovia privyrobit aj na dohodu a treba dat hlavne pracovne pomery mladym ludom, aby si zvykli na pravidelny rezim dna a nielen cakat doma na podporu ,ci socialne davky.

    tacasina je offline (nepripojený) tacasina

    tacasina
    lefa Pozri príspevok
    Tiez si myslim, ze pracuju hlavne ti, ktori sa fyzicky nenadreli.
    Ved by si mohli dôchodcovia privyrobit aj na dohodu a treba dat hlavne pracovne pomery mladym ludom, aby si zvykli na pravidelny rezim dna a nielen cakat doma na podporu ,ci socialne davky.
    Súhlasím s Tebou...ale myslíš si, že ak by dôchodcovia pracovali na dohodu, tak by mladých popri tom zamestnali na riadny pracovný pomer ? Z vlastnej skúsenosti viem, že radšej zoberú dôchodcu na dohodu, ako mladého na PP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.