Zavrieť

Porady

Zápisnica a jednoosobová s.r.o.

Je možné pri jednoosobovej s.r.o. urobiť zápisnicu z valného zhromaždenia alebo musí byť spísané rohodnutie jediného spoločníka?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    Obchodný zákonník

    § 132
    Na začiatok

    (1) Ak má spoločnosť jediného spoločníka, vykonáva tento spoločník pôsobnosť valného zhromaždenia. Rozhodnutie jediného spoločníka urobené pri výkone pôsobnosti valného zhromaždenia musí mať písomnú formu a musí ho podpísať, ak tento zákon neustanovuje inak.

    AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

    AdrianaA
    No ja som jeho rohodnutie najprv dala do zápisnice z valného zhromaždenia, ale váhala som či je to dobré. Potom som ale spísala rozhodnutie jediného spoločníka a to dala do zbierky listín. Ono v podstate rozhodnutie plne nahrádza zápisnicu z valného zhromaždenia, nie.

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    Áno. Ak má spoločnosť iba jedného spoločníka nerobí sa zápisnica z valného zhromaždenia, ale rozhodnutie jediného spoločníka. Ak nemá spoločnosť povinnosť auditu do Zbierky listín vkladáš iba kópiu účtovnej závierky (súvaha, výkaz ziskov a strát, poznámky).

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    Aljok Pozri príspevok
    Áno. Ak má spoločnosť iba jedného spoločníka nerobí sa zápisnica z valného zhromaždenia, ale rozhodnutie jediného spoločníka. Ak nemá spoločnosť povinnosť auditu do Zbierky listín vkladáš iba kópiu účtovnej závierky (súvaha, výkaz ziskov a strát, poznámky).
    Svojou odpoveďou som Ti chcela poradiť, že ak nemá spoločnosť povinnosť auditu, nemusela si do ZL posielať rozhodnutie jed.spol.

    AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

    AdrianaA
    No tak to som nevedela. Ale nevadí. Už som im to poslala. Ešte raz ďakujem. Ono v tých rôznych hláseniach, výkazoch, prehľadoch a iných byrokratických záležitostí je náročné vyznať sa . Stále som v pozore, či som na niečo nezabudla .

    jana2 je offline (nepripojený) jana2

    jana2
    Prosím Ťa, nemohla by si pripojiť vzor toho Rozhodnutia jediného spoločníka?
    Ďakujem

    Zápisnica a jednoosobová s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.