Zavrieť

Porady

Reklama na internete

Prosim Vas,
mate niekto skusenost s reklamou na internetovovych vyhladavacoch? Konkretne mam na mysli www.atlas.sk a www.zoznam.sk. Nasa spolocnost by mala zaujem o sponzorovany odkaz viazany na klucove slovo alebo v katalogu (konkretnej sekcii), ale nevieme ktora moznost bude pre nas najvyhodnejsia z pohladu navratnosti. Primarne sa zaoberame vyrobou skolskeho nabytku. Dakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    stewes je offline (nepripojený) stewes

    stewes
    Zdravim MAJAU
    Ja osobne mam dobru skusenost s i-portalmi, kazdy ma svoju mesačnu uzivatelsnost a nie kazdy pouziva zoznam a nie kazdy atlas, tjs.v najdolezitejsom pripade aj tak zalezi, aky financny balik by ste chceli investovat, pretoze ja by som odporucal vypracovat kampan na obidvoch i-poratloch, samozrejme do tej najnavstevovanejšej sekcii, alebo klucoveho slova,kazdy ma svoj interny trh okolo 1.1 az 1.3 mil uzivatelov, takze pokryjete dva trhy.

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    Co sa tyka vyhladavania podla klucoveho slova - to Vas vyhlada hlavne na danom vyhladavaci. Ked si das odaz do sekcie, tak to Vas vyhodi aj napr. na googli. Napriklad niekto zada v googli (je najviac pouzivany firmami na vyhladavanie) slovo skolsky nabytok alebo nieco ine, tak mu tam ukaze firmy ktore im platia a potom tych co maju dobre urobene www.stranky a z relevantnych/ serioznych vyhladavacov sekcie, na ktore ked niekto klikne tak Vas tam najde. Konkretne ked zadas na googli slovo "skolsky nabytok" tak na 1. mieste je sekcia zo Zoznamu. Teraz som im ale urobil reklamu... Idem volat Oravskemu nech mi posle proviziu. :-)

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    Majau Pozri príspevok
    Prosim Vas,
    mate niekto skusenost s reklamou na internetovovych vyhladavacoch? Konkretne mam na mysli www.atlas.sk a www.zoznam.sk. Nasa spolocnost by mala zaujem o sponzorovany odkaz viazany na klucove slovo alebo v katalogu (konkretnej sekcii), ale nevieme ktora moznost bude pre nas najvyhodnejsia z pohladu navratnosti. Primarne sa zaoberame vyrobou skolskeho nabytku. Dakujem za pomoc.
    Napis ako si sa rozhodol a ako si spokojny.

    Majau je offline (nepripojený) Majau

    Majau
    Dakujem za rady. Nakoniec som sa rozhodol pre obidva portaly. Do atlasu som si zadal reklamu cez klucove slovo a na zozname do sekcie. Rozhodoval som sa podla navstevnosti jednotlivych sekcii a zistil som, ze na atlase vyhladavaju ludia hlavne klucove slovo skolsky nabytok narozdiel od zoznamu. Zaroven som poziadal o zasielanie analyz navstevnosti nasej stranky cez spominane portali. Jedine co ma prekvapilo bolo obmedzenie atlasu, kde je mozne zakupit kampan len na 1 rok a zaroven ovela dlhsia doba spustenia kampane. Kazdopadne dakujem este raz za rady a ozvem sa pravdepodobne po 2 mesiacoch ked budem mat tie vysledky.

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    Z hľadiska zníženia nákladov doporučujem do začiatku budúceho školského roku optimalizovať váš web pre vyhľadávače. Za rok sa toho stihne až až. Tak sa dostanete možno aj na prvé priečky vo vyhľadávačoch aj bez platenia reklamy. Naviac reklamu často užívatelia internetu ignorujú.

    Optimalizácia pre vyhľadávače v skratke zanmená urobiť web atraktívny na dané kľúčové slová pre vyhľadávače. S tým vašim by to nemal byť problém. Potom stačí už o dosť menej korún platiť sezónne za reklamu.

    zjednodušene aj keď možno nie presne som o tom písal tu:
    http://glasa.blog.sme.sk/c/78207/Ako...e-vas-web.html
    platí to samozrejme aj na iné vyhľadávače ako google.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.