Zavrieť

Porady

Je mozne byt evidovany na UP a zaroven denny student?

Dobry den, chcel by som poprosit o radu od 4.6.07 som evidovany na UP mam v plane poziadat o prispevok na podnikanie ale o ten mozem poziadat az po 4 mesiacoch cize niekedy 4.10.07. Kedze 15.9.2007 mam zapis na VS tak ma vyradia z evidencie na UP.
Chcel by som sa niekoho spytat ci je mozne aby som po zapise zostal stale evidovany na UP a zaroven by som bol studetom denneho studia VS pokial by som neziskal ten prispevok. Alebo ci mozem ziskat prispevok skor ako po 4 mesiacoch.
Ide o to ze si chcem otvorit internetovu citaren + predaj spotrebneho IT tovaru v okresnom meste v tesnej bliskosti autobusovej a vlakovej stanice kde siroko daleko nie je konkurencia. A to vsetko vo vlastnych priestoroch cize plan je dobry. Pritom tam chcem este niekoho zamestnat pretoze cez tyzden budem v skole cize vytvorim pracovne miesto. Ako podnikat zacnem tak ci tak len tych cca 60 tisic by bodlo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Nie je možné byť evidovaný na úrade práce a súčasne byť študentom denného štúdia na VŠ.

    Viď § 34 ods.14 písm. a), § 35 a § 36 ods.1 písm. c) zákona 5/2004 Z.z. o službách zamestnanosti.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Dokonca ani keď si externý študent. Peniaze musíš získať inou formou, lebo nenastúpiť na štúdium kvôli tomuto by bolo škoda.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Na www.porada.sk máme niečo ako Etiketu. Jej súčasťou je aj bod 14.

    Je mozne byt evidovany na UP a zaroven denny student?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.