Zavrieť

Porady

hlavolam

aký je rozdiel /okrem názvu/ medzi : opatrovateľským centrom a detskými jaslami


výherca získa porada bod
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Opatrovateľské centrum si môže otvoriť živnostník za účelom podnikania, detské jasle sú zariadenie, do ktorého prispieva štát.
    V opatrovateľskom centre je možné dať si opatrovať deti aj v noci, jasle vieme ako fungujú.

    Zvedavka, pri registrácii si si mala prečítať Etiketu, kde je v bode 4 uvedené:
    Tému nazvem čo najvýstižnejšie, aby bolo už z jej názvu jasné o aký problém sa jedná. Vyvarujem sa názvov ako "Otázka, Poraďte, Súrne,..."
    ďakujem za upozornenie....
    myslela som súkromné jasle, živnosť mám : organizovanie voľného času detí,poskytovanie celodennej starostlivosti o deti.Neviem ,ako mám nazvať prevádzku -jasle-opatrovateľské centrum?

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Ja som si pôvodne myslela, že tam chceš umiestniť svoje dieťa a zaujíma ťa nárok na rodičovský príspevok, preto to upozornenie na názov. Skús si dať cez google vyhľadať opatrovateľské centrum a určite tam získaš viac informácií.
    cez google som hľadala, ale je to veľmi zavádzajúce.Opatrov. centrá opatrujú deti za" rovnakých" podmienok -1-3 roky ako sukromne jasle. Problém je v tom , že v niektorých mestách -krajoch hygiena dovolí jasle za smiešnych podmienok a odo mna chcu aby som vytvorila také podmienky aké nie sú ani v MŠ .Viem o čom hovorím. Je to na zamyslenie, že nemajú rovnaký meter na štátne zariadenia.Deti v štátnych zariadeniach asi nepotrebujú a nemajú právo aby im štát vytvoril podmienky podľa hygienicých noriem a predpisov.
    Tak toľko, ale zas ja sa môžem pochváliť, že moje jasle všetko toto budú splňať.


    Neviem , čo povie na to živnostenský, keď prevádzka budú jasle , ako ju nazvala pani z hygieny.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.