Zavrieť

Porady

Problem so zasielkou

Prajem pekny den,

..priatel mi poslal z Belgicka v zasielke opotrebovany mobil, ale o niekolko dni mi prisiel len list z colnej spravy, ze z dovodu zakazu neobchodneho dovozu veci mi nemoze byt vydany a k tomu 2 moznosti riesenia problemu a to, vratit zasielku odosielatelovi a znicit zasielku...moze mi prosim niekto vysvetlit, preco mi nemoze byt ta zasielka dorucena a ako by som mala postupovat?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Čo je to za nezmysel, veď ide o zásielku v rámci EÚ, tá preda nepodlieha nijakým colným predpisom a ani nijakým obmedzeniam.

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    init Pozri príspevok
    pardon...zo Svajciarska
    No tak to je potom iné kafe. Môžeš uviesť, ktoré predpisy cituje colný úrad v liste, ktorý ti poslal.

    init je offline (nepripojený) init

    init
    ..odvolava sa na §2 vyhlasky MH 222/1997...to je vsetko...ze zasielka nemoze byt dorucena z dovodu zakazu neobchodneho dovozu podla tej vyhlasky...

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    Podľa tohto zákona je zakázaný neobchodný dovoz použitej elektroniky, nábytku, textilu, obuvy a iného tovaru spotrebného charakteru. Rozhodni sa podľa toho, akú hodnotu má ten mobil.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.