Zavrieť

Porady

Zalozenie zivnosti, pockat na september?

Chcem sa spytat, ci presiel uz ten novy zakon, a co sa v nom meni. Kedze podla stareho zakona je nutne mat aj vypis z reg. trestov, zrejme sa mi uz neoplati vybavovat to tento tyzden, ale pockat radsej do septembra. Len neviem ci su urady riadne pripravene na nove zmeny, a nenastanu zmetky na zaciatku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    padro Pozri príspevok
    Chcem sa spytat, ci presiel uz ten novy zakon, a co sa v nom meni. Kedze podla stareho zakona je nutne mat aj vypis z reg. trestov, zrejme sa mi uz neoplati vybavovat to tento tyzden, ale pockat radsej do septembra. Len neviem ci su urady riadne pripravene na nove zmeny, a nenastanu zmetky na zaciatku.
    Od 1.9.2007 sa mení Zákonník práce, ktorí nemá spoločné s podnikaním nič. A ak dobre viem, tak k vybaveniu živnostenského oprávnenia naďalej je potrebný výpis z registra trestov. Alebo nie? Niečo som prepásol?

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    no napr. tu sa nieco pise: http://ekonomika.sme.sk/clanok.asp?cl=3239804 je tam zmena poplatkov,... dost zmien len nikde to nemozem najst kompletne a neviem ci presiel ten zakon, dost sa popisalo nedovno o tom v novinach

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    padro Pozri príspevok
    no napr. tu sa nieco pise: http://ekonomika.sme.sk/clanok.asp?cl=3239804 je tam zmena poplatkov,... dost zmien len nikde to nemozem najst kompletne a neviem ci presiel ten zakon, dost sa popisalo nedovno o tom v novinach
    No poplatky sa menili to je pravda. A ako poznám pomery na Slovensku, tak úrady asi nebudú pripravené na 100 % fungovanie.

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    je potrebny aj nadalej vypis z reg. trestov, ale ten uz po novom vybavi zivn. urad sam elektronicky, takze keby som to teoret. aj zajtra isiel vybavit mozno to bude rychlejsie ked pojdem bud. tyzden, a chcem vediet ci to vobec preslo, a v akej podobe.

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    no ale stale neviem ci mam ist poziadat o ten vypis z reg. trestov skor ako do septembra ale nepride. A od septembra by nemal byt potrebny mali by si ho oni ziskat samy, ale neverim ze im to bude fungovat hned. Tak neviem co mam teraz urobit. Planujem ist poziadat zajtra o ten vypis.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Kardinálny problém nie je výpis z RT, to je jedno či oňho požiadaš ty priamo, alebo cestou obvodného úradu. Dôležité je, koľko živností za 100 Sk/1 živnosť chceš zapísať do ŽL. Ak viac ako 10, oplatí sa ti požiadať o vydanie ŽL teraz - je to lacnejšie. Teraz stojí ŽL bez ohľadu na počet zapísaných živností 1000 Sk.

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    "O vydanie živnostenského listu žiadam na príslušnom živnostenskom úrade v mieste môjho trvalého bydliska po predložení dokladov : výpis z registra trestov, vyplnenej žiadosti s presnou špecifikáciu podnikateľskej živnosti, platného občianskeho preukazu" ak ale nemam vypis z RT, tak nemozem podat ziadost o vydanie ZL, o vypis z RT mozem poziadat ak som to spravne pochopil na obecnom urade, a ten skor ako v sebtembri nepride. Ale bo je aj nejaka ina moznost?

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...=42&NewsID=329 tak podla toho zacne platit novela az od 1.10, a nie 1.9 ako sa pisalo v mediach. tak teda, poradte ci je nutne ist poziadat o vypis RT na obecny urad, alebo je to mozne aj na zivnostenskom urade?
    Naposledy upravil padro : 26.08.07 at 21:23

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    nikto neporadi?

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Výpis z OR by malo byť možné vybaviť na prokuratúrach krajských úradov aj na počkanie. Ja osobne som to neskúšala, ale za pokus to stojí.

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    prave pozeram ze je to mozne na pockanie len v BA na gen. prokurature, tak vyuzijem asi zlavu na vlak a pojdem si to vybavit osobne

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    padro Pozri príspevok
    prave pozeram ze je to mozne na pockanie len v BA na gen. prokurature, tak vyuzijem asi zlavu na vlak a pojdem si to vybavit osobne
    Nepíšeš v profile odkiaľ si, ale funguje to v každej krajskej prokuratúre. Ja som to na počkanie vybavil v Žiline.

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    ja som z okresu NM, takze patrim pod trenc. kraj. Davaju to teda na pockanie urcite aj na kraji?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    padro Pozri príspevok
    ja som z okresu NM, takze patrikm pod trenc. kraj. Davaju to teda na pockanie urcite aj na kraji?

    Čo tak zatelefonovať si tam?

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    Paula Pozri príspevok
    Čo tak zatelefonovať si tam?
    dik za radu, idem si to overit

    lalalo je offline (nepripojený) lalalo

    lalalo
    Ja by som tiez chcel zalozit zivnost podla starych polatkov a nie som si isty, ci tie nove pravidla a poplatky na zalozenie zivnosti platia od 1.9. alebo od 1.10. Novela zakona je od 1.10. tak po novom by sa malo ist od 1.10.?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.