Zavrieť

Porady

RP vs. faktúra

Zdravím všetkých.
Začínam podnikať (masérske služby). Chcem pracovať popri škole, takže rátam s malými tržbami a poskytujem len jeden druh služby. Chcem oddialiť kúpu RP, keďže je to zatiaľ podľa mňa zbytočný výdavok a mala by som v nej len jednu položku. Dočítala som sa, že ako riešenie môžem vystavovať faktúru a k nej PPD s rovnakým dátumom.

Otázka znie:
Môžem si doma pripraviť FA so všetkými mojimi údajmi, s naúčtovanou 1 hodinou masáže, ale bez dátumu. Tieto mať pripravené v masérni (samozrejme dvojmo) a v prípade potreby na ne ručne dopísať dátum a použiť ich spolu s PPD?

Mám živnosť, nie som platcom DPH
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    Nepatria masérske služby medzi služby prispievajúce k telesnej pohode? Ak áno, tak musíš mať ERP. Pozri sem : http://www.porada.sk/368261-post3.html

    Simaa je offline (nepripojený) Simaa

    Simaa
    Viem, že mám povinnosť mať ERP. Poradíte mi, či existuje reálna možnosť, fungovať aj bez nej? Zdá sa mi hlúpe mať ju kvôli jednej položke a buďme realisti, známi odo mňa papier nebudú chcieť. Potrebujem si kryť chrbát pre prípad kontroly a nových "neznámych" klientov.

    Inak ďakujem.

    Simaa je offline (nepripojený) Simaa

    Simaa
    Dobre, skúsim. Ešte jedna otázka. Keď si prenajmem priestory, ktoré už boli používané na masérske služby, musím sa ohlásiť na hygiene? (ja už skúšku z hygieny mám) Alebo stačí, ak už priestor kontrolou prešiel v minulosti?

    Simaa je offline (nepripojený) Simaa

    Simaa
    Dobre, skúsim.
    Viete mi povedať, či už raz skontrolovaný priestor hygienou, musím znovu nahlásiť, ak si ho prenajmem? (ja skúšku z hygieny mám)

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ak priestory boli kontrolované pod inou firmou, a ty si nastúpila ako nová firma, tak treba si ohlásiť hygienu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.