Zavrieť

Porady

Účtovníctvo pre ZŠ

Prosím, ak máte niekto skúsenosti v účtovníctve pre ZŠ poraďte: Mám prac.ponuku na prácu v škole, je toto účtovníctvo náročnejšie ako iné ? Doteraz som pracovala u súkr.podnikateľa /JÚ, mzdy, personalistika,.../
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Ježko Pozri príspevok
    Prosím, ak máte niekto skúsenosti v účtovníctve pre ZŠ poraďte: Mám prac.ponuku na prácu v škole, je toto účtovníctvo náročnejšie ako iné ? Doteraz som pracovala u súkr.podnikateľa /JÚ, mzdy, personalistika,.../
    Predpokladám, že ZŠ= základná škola. Že začínajú vyučovať účtovníctvo je síce pre mňa novinkou, ale zároveň predpokladám, že sa bude jednať aj o PÚ. Aby si zvládla výučbu, musíš ho poznať najmä z hľadiska praxe. Podľa mojich skúseností je náročnejšie účtovníctvo prednášať, ako účtovať. Čím mladšia klientela, tým viac a nevyspytateľejších otázok. Nezažiť trapas znamená ovládať ho v teoretickej aj praktickej rovine. A venovať dostatok času príprave na vyučovanie. Pred tabuľou sa síce dá občas improvizovať zalistovaním v " Cenigovej", ale nemôže to byť často a hlavne dlho....

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    lenkak Pozri príspevok
    ja som pochopila, že pre ZŠ má robiť účtovníctvo, nie vyučovať?
    Veď ešte teraz nad tým rozmýšľam, či sa neblýska na lepšie časy...A neblýska.... Ale aspoň chvíľu som sa tešila, ako stúpame na vážnosti u vrchnosti.

    Ježko je offline (nepripojený) Ježko

    Ježko
    Danila Pozri príspevok
    Veď ešte teraz nad tým rozmýšľam, či sa neblýska na lepšie časy...A neblýska.... Ale aspoň chvíľu som sa tešila, ako stúpame na vážnosti u vrchnosti.
    Chcela by som robiť účtovníctvo pre ZŠ, nie vyučovať. Ak máte pre mňa dobrú radu, prosím, posuňte. vďaka.

    Jolie je offline (nepripojený) Jolie

    veselé dievča Jolie
    Účtovníctvo na ZŠ je oveľa náročnejšie ako akékoľvek iné účtovanie. Je to podvojné účtovníctvo pre rozpočtovú organizáciu a je úplne odlišné od účtovníctva na aké ste bola zvyknutá ak sa jedná o ZŠ s právnou subjektivitou. Ale nestrácajte chuť a elán všetko sa dá naučiť. Veľa šťastia!

    Katka 30 je offline (nepripojený) Katka 30

    Katka 30
    ja pracujem rok v ZŠ ako účtovníčka,naša škola je s právnou subjektivitou,nemala som možnosť zaškolenia,ale do všetkého sa dá dostať.Teraz mám obavy z účtovania od r.2008 a z nového WINIBEU

    helenka11 je offline (nepripojený) helenka11

    helenka11
    Ja požívam Urbis. Aj na učtovníctvo.Je zrozumiteľný a je
    veľmi dobrá spolupráca s tvorcami programu.

    anfro11 je offline (nepripojený) anfro11

    anfro11
    Vema pripravila teraz pre ZŠ balíček EKOS-u ich účtovníctva ktoré prispôsobujú požiadavkám ZŠ a školských zariadení na základe požiadaviek z osobných stretnutí s užívateľmi VEMA PAM. Viac je na ich stranke. Môže to byť aj ako napr. alternatíva k WinIbeu. My tiež používame Vemu PAM i s ďalšími vlastnými nadštandardnými výstupmi /rozpočty, mzdové inventúry atď/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.