Zavrieť

Porady

Kúpno predajná zmluva na rodinný dom - zahraničný záujemca

Dobrý deň,

som tu na porade nová a chcela by som Vás poprosiť o radu...
Moja matka je výlučnou vlastníčkou tuzemskej nehnuteľnosti, vlastní ju viac ako desať rokov, má tam aj trvalý pobyt.
Chcela by túto predať, pričom záujemca je z Rakúska. Aká zmluva, aké doklady treba na povolenie vkladu do katastra? Treba všetko vyhotoviť dvojjazyčne.

Ďakujem za Vaše odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ali_m je offline (nepripojený) ali_m

    ali_m
    Pre našich stačí zmluva v slovenčine - s inojazyčnou budú mať práve naopak
    zrejme značný problém.

    d3 !Ur3 je offline (nepripojený) d3 !Ur3

    d3 !Ur3
    Zmluva môže byť v cudzom jazyku, ale ak má byť zároveň listinou spôsobilou na vklad, je potrebné ju preložiť do štátneho jazyka /úradne/.

    M I E R

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    Odporucam na spisanie zmluvy notara, ktory ovlada nemecky jazyk, aby v buducnosti nedoslo k nedorozumeniam tykajucich sa "nepochopenia" zmluvy. Toto u notara nehrozi.

    d3 !Ur3 je offline (nepripojený) d3 !Ur3

    d3 !Ur3
    Zbytočné výdavky, treba to len úradne preložiť a do zmluvy dať doložku, že v prípade sporu platí zmluva v slovenskom znení.

    M I E R

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    ja len kvoli tomu, ze som bol neraz ako svedok na sude kvoli tomu, ze ucastnik zaloval neplatnost zmluvy, lebo jej nerozumel ked ju podpisoval.

    d3 !Ur3 je offline (nepripojený) d3 !Ur3

    d3 !Ur3
    To nie je dôvod neplatnosti, spor musel prehrať, aj keď v tejto republike nikdy nevieš, lebo sudcom chýba základný predpoklad pre výkon funkcie, ktorým je odbornosť.

    M I E R

    d3 !Ur3 je offline (nepripojený) d3 !Ur3

    d3 !Ur3
    Súd musel prehrať, aj keď v tejto duchaplnej republike nikdy nevieš, každopádne to nie je dôvod neplatnosti. Sudcom chýba základný predpoklad na výkon funkcie, ktorým je odbornosť.


    M I E R

    Kúpno predajná zmluva na rodinný dom - zahraničný záujemca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.