Zavrieť

Porady

Podnikanie v nadácii

Ľudkovia, mám dilemu, lebo som dostala otázku od šéfky a akosi na ňu neviem odpovedať.
Prevádzkujeme televíziu, ktorá ponúka svoj vysielací čas firmám. Avšak máme ešte zriadenú Nadáciu, ktorá každoročne usporiada 1 medzinárodný festival. Na ten si zháňa sponzorov a partnerov. Stane sa však že partner chce reklamu dajme tomu v televízií alebo nejakom časopise. Nadácia kedže nedisponuje rekl.časom ani priestorom zakúpi si ho od daného poskytovateľa týchto služieb. Je možné, aby nadácia ďalej refakturovala tieto služby v plnej alebo čiastočnej výške svojmu partnerovi?
Je to potom pre nadáciu (PÚ) náklad a výnos vrámci "podnikania" alebo nie, keďže tým priamo nezabezpečil fungovanie festivalu.
Ďakujem všetkým za odpoveď.
Enie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Enie je offline (nepripojený) Enie

    Enie
    Mám odpoveď od audítora tak myslím že by to malo byť správne a ukladám odpoved pre niekoho, kto to možno bude potrebovať.

    Nadácia môže refaktúrovať služby týkajúce sa festivalu ďalším právn. osobám. Potom došlá faktúra sa bude správať ako ostatné pohľadávky 315/321 (úhrada 321/221).Následná fakturácia nadácie sa bude správať ako 311/315 (úhrada 221/311). Teda žiaden náklad, žiaden výnos.
    ??? Tento sposob zauctovania (311/315) je mozne pouzit aj v pripade, ze nadacia ide organizovat program, ktory financuje zahranicny partner a tento chce poslat peniaze na ucet nadacie? A tak nadacia posle zalohovu fakturu a peniaze pouzije v zmysle dohody, teda nema ziadny vynos? DAKUJEM za radu.

    Podnikanie v nadácii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.