Zavrieť

Porady

Svokra

V pondelok som bola na polícii podať na svokru trestné oznámenie za 30 ročné psychické týranie. Policajt ho neprijal,lebo vraj podať takéto oznámenie môže iba jej manžel alebo jej deti. Prijal iba oznámenie o hanobení dobrého mena a cti. Postupoval správne ? Bližšie o mojom probléme ppisujem na stránke www.edusan.sk / svokra /.pod menom prijatie.
Naposledy upravil Maňuša : 19.09.07 at 18:13
Usporiadat
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Ja som si prečítala iba jeden príspevok - teda ten prvotný tvoj na uvedenej stránke, a neviem, či je to presne ten, o kt. píšeš. Ale toto mi ako psychocké týranie nepripadá. A čítať tých 115 príspevkov - reakcií sa mi popravde nechce. Takže by som určite navrhovala, aby si si dala tú námahu a napísala o tv. probléme sem.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Maňuša, ak je svokra veriaca ,tak toto by mohlo na ňu zabrať.

"Chystáme sa porozprávať aj s kňazom,ktorý pravidelne každý mesiac ju chodí vyspovedať a dáva jej sv.prijímanie..." /úryvok z Tvojho príspevku /
Kňaz by jej mal odoprieť to sv. príjimanie- môj názor .Aj keď neviem ,či mám právo starať sa do veriacich.

Nevzdávaj svoj boj. Pri čítaní takýchto tém ,som rada, že počas môjho spolužitia na jednom dvore s mamou-svokrou som nemala za 34 rokov žiadny konflikt . A želám takéto pokojné spolunažívanie každej neveste.
No nie vždy to vyjde.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Maňuša Pozri príspevok
V pondelok som bola na polícii podať na svokru trestné oznámenie za 30 ročné psychické týranie. Policajt ho neprijal,lebo vraj podať takéto oznámenie môže iba jej manžel alebo jej deti. Prijal iba oznámenie o hanobení dobrého mena a cti. Postupoval správne ? Bližšie o mojom probléme ppisujem na stránke www.edusan.sk / svokra /.
Inak policajt podľa mňa nepostupoval správne , to nie je pravda , že to môže len manžel a deti .............to len ako poznámka , na druhej strane , chápem Tvoje rozploženie , ale ak si položíš otázku ......čo očakávaš z toho ,že si podala trestné oznámenie ?Ako to pomôže situácii ...?Nič v zlom , ale to sú ďalšie starosti , ktoré Ti pribudnú.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
http://www.porada.sk/t49705-byvanie-so-svokrou.html

Pozri si tú tému, možno Ťa niečo z témy bude inšpirovať.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Tiež si myslím, že trestné oznámenie len zhorší situáciu. A čo si robila doteraz tých 30 rokov? Myslím si, že už je trošku neskoro nejako to naprávať.
Ja síce nie som ešte ženatý, ale žijem s priateľkou vyšše 4 roky. Hneď na začiatku som s nastávajúcou svokrou vyjasnil, že neprajem si, aby nám zasahoval do života. Jej dcéra je už dospelá, a sama sa rozhodla žiť život. Mám výborný vzťah s ňou. Možno, že niekomu sa to zdá drastické pomenovanie, ale takéto "vycvičenie" svokry je dobré hneď na začiatku vzťahu, manželstva.... Tým vycvičením sa nechcem nikoho dotknúť. Ale pravidlá hry sa majú stanovovať na začiatku, a nie v priebehu hry. A keď aj sú nezhody medzi nami, tak si to rieším po svojom, aj keď jej sa to nepáči.
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Zita5 Pozri príspevok
Inak policajt podľa mňa nepostupoval správne , to nie je pravda , že to môže len manžel a deti .............to len ako poznámka , na druhej strane , chápem Tvoje rozploženie , ale ak si položíš otázku ......čo očakávaš z toho ,že si podala trestné oznámenie ?Ako to pomôže situácii ...?Nič v zlom , ale to sú ďalšie starosti , ktoré Ti pribudnú.
Verím,že to pomôže ! Verím,že sa mi " zákonným" spôsobom podarí zamedziť otvoreným nadávkam a vyhrážkam na dvore. A predovšetkým dokázať sama sebe,že moje doterajšie slušné správanie, nereagovanie a psychické trápenie malo zmysel.Lebo bojovať rovnakými zbraňami možno dokážu mnohí,možno je to jednoduchšie, ale ,ja som to nedokázala.
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

smith Pozri príspevok
Tiež si myslím, že trestné oznámenie len zhorší situáciu. A čo si robila doteraz tých 30 rokov? Myslím si, že už je trošku neskoro nejako to naprávať.
Ja síce nie som ešte ženatý, ale žijem s priateľkou vyšše 4 roky. Hneď na začiatku som s nastávajúcou svokrou vyjasnil, že neprajem si, aby nám zasahoval do života. Jej dcéra je už dospelá, a sama sa rozhodla žiť život. Mám výborný vzťah s ňou. Možno, že niekomu sa to zdá drastické pomenovanie, ale takéto "vycvičenie" svokry je dobré hneď na začiatku vzťahu, manželstva.... Tým vycvičením sa nechcem nikoho dotknúť. Ale pravidlá hry sa majú stanovovať na začiatku, a nie v priebehu hry. A keď aj sú nezhody medzi nami, tak si to rieším po svojom, aj keď jej sa to nepáči.
Tých 30 rokov som bola ticho,keď mi nadávala,odišla som z dvora dnu,plakala a trpela.Pre Teba je to nepochopiteľné,však ?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Odkaz Zoleemu : Zolee, dnes sme my svokry úplne,ale úplne iné. So svojimi zaťmi si Tykáme a neoslovujú nás mama, svokra, ale menom. A popri tom si nás dokonca vážia.

Maňuša : teraz Tvoj manžel musí stáť pri Tebe. Nesmie "cuknúť" v žiadnom prípade, lebo môžu nastať problémy aj vo vzťahu s jeho súrodencami. Vieš pre nich je to mama, či sa k tebe správa tak, či onak.
A možno po oznámení polícii, budeš tou zlou aj pre nich.
Buď silná,zmobilizuj všetku silu,ktorá Ti 30 rokov chýbala.
Naposledy upravil Melnick : 19.09.07 at 19:00 Dôvod: poprti = popri :D
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Melnick Pozri príspevok
Odkaz Zoleemu : Zolee, dnes sme my svokry úplne,ale úplne iné. So svojimi zaťmi si Tykáme a neoslovujú nás mama, svokra, ale menom. A poprti tom si nás dokonca vážia.
Priznám sa ti, že na toto som ani nepomyslel. Máš pravdu, aj ja nádejnú svokru volám menom, a tykame si.
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Melnick Pozri príspevok
Odkaz Zoleemu : Zolee, dnes sme my svokry úplne,ale úplne iné. So svojimi zaťmi si Tykáme a neoslovujú nás mama, svokra, ale menom. A poprti tom si nás dokonca vážia.

Maňuša : teraz Tvoj manžel musí stáť pri Tebe. Nesmie "cuknúť" v žiadnom prípade, lebo môžu nastať problémy aj vo vzťahu s jeho súrodencami. Vieš pre nich je to mama, či sa k tebe správa tak, či onak.
A možno po oznámení polícii, budeš tou zlou aj pre nich.
Buď silná,zmobilizuj všetku silu,ktorá Ti 30 rokov chýbala.
Ďakujem.Tentoraz verím,že manžel bude na mojej strane,bol aj so mnou na polícii a obidvaja sme si vedomí,že to určite naruší aj jeho súrodenecké vzťahy.Áno je to ich matka,aj ja som to trpela aj preto,že som to rešpektovala,ale aj manžel si uvedomuje,že v podstate celé tie roky sa ho súrodenci nezastali pred ňou,nepomohli aspoň čiastočne obmedziť tie útoky.Je to bolestivé o to viac,že to vieme,že sa to zhorší pokiaľ ich matka žije a po jej smrti,aspoň teda ja,kontakt s nimi určite zruším,postoj manžela k nim však budem rešpektovať.
Naposledy upravil Maňuša : 19.09.07 at 19:08
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
smith Pozri príspevok
Ja síce nie som ešte ženatý, ale žijem s priateľkou vyšše 4 roky. Hneď na začiatku som s nastávajúcou svokrou vyjasnil, že neprajem si, aby nám zasahoval do života. Jej dcéra je už dospelá, a sama sa rozhodla žiť život. Mám výborný vzťah s ňou. Možno, že niekomu sa to zdá drastické pomenovanie, ale takéto "vycvičenie" svokry je dobré hneď na začiatku vzťahu, manželstva.... Tým vycvičením sa nechcem nikoho dotknúť. Ale pravidlá hry sa majú stanovovať na začiatku, a nie v priebehu hry. A keď aj sú nezhody medzi nami, tak si to rieším po svojom, aj keď jej sa to nepáči.
Clovek si dokaze vycvicit aj vlka, bude strazit, bude posluchat na slovo, ale musis pocitat s tym, ze ak zaciti, ze si co i len v jednom malom okamziku hoci aj prechodne slabsi ako on, tak Ti skoci chladnokrvne po krku a zahrdusi Ta.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
smith Pozri príspevok
Tiež si myslím, že trestné oznámenie len zhorší situáciu. A čo si robila doteraz tých 30 rokov? Myslím si, že už je trošku neskoro nejako to naprávať.
Ja síce nie som ešte ženatý, ale žijem s priateľkou vyšše 4 roky. Hneď na začiatku som s nastávajúcou svokrou vyjasnil, že neprajem si, aby nám zasahoval do života. Jej dcéra je už dospelá, a sama sa rozhodla žiť život. Mám výborný vzťah s ňou. Možno, že niekomu sa to zdá drastické pomenovanie, ale takéto "vycvičenie" svokry je dobré hneď na začiatku vzťahu, manželstva.... Tým vycvičením sa nechcem nikoho dotknúť. Ale pravidlá hry sa majú stanovovať na začiatku, a nie v priebehu hry. A keď aj sú nezhody medzi nami, tak si to rieším po svojom, aj keď jej sa to nepáči.
Pravidlá hry O.K. Ale prečo zrovna Ty chceš byť cvičiteľ? My sme sa ani nevycvičovali, ani neprecvičovali. Pravidlá sú predsa jednoznačne dané. Minimálna úcta k starším, vzájomná tolerancia a rešpekt. A mantinely sú dané. Bez konfliktov. Ak svokra nie je dobrá, tak ver mi, že chyba často nie je len na jej strane.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
dad111 Pozri príspevok
Clovek si dokaze vycvicit aj vlka, bude strazit, bude posluchat na slovo, ale musis pocitat s tym, ze ak zaciti, ze si co i len v jednom malom okamziku hoci aj prechodne slabsi ako on, tak Ti skoci chladnokrvne po krku a zahrdusi Ta.
A toto majú byť akože svokry? Dovoľ mi
0 0
ivako ivako

ivako je offline (nepripojený) ivako

Po 20-tich rokoch spolužitia so svokrou v jednom byte môžem známy vtip, že čo je ráno najhoršie? Ak ti cigán povie "dobré ráno sused" zmeniť na to ak ti svokra povie " dobre ráno nevesta ". Zažiť také krásne slnečné ráno v tichu .......sen.
Pre Maňušu: Trestným oznámením asi toho veľa neporiešiš. Vnútornú pohodu tým určite nezískaš. Ale prajem ti, aby sa to aspoň trochu pohlo správnym smerom.
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

ivako Pozri príspevok
Po 20-tich rokoch spolužitia so svokrou v jednom byte môžem známy vtip, že čo je ráno najhoršie? Ak ti cigán povie "dobré ráno sused" zmeniť na to ak ti svokra povie " dobre ráno nevesta ". Zažiť také krásne slnečné ráno v tichu .......sen.
Pre Maňušu: Trestným oznámením asi toho veľa neporiešiš. Vnútornú pohodu tým určite nezískaš. Ale prajem ti, aby sa to aspoň trochu pohlo správnym smerom.
Veď o to ide, aby sa to pohlo správnym smerom,aby som si zachovala úctu sama pred sebou.A teraz som aj spokojnejšia,že som našla v sebe tú silua začala sa brániť,hoci mi to trvalo celých 30 rokov.
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Ahojte,opäť som tu s tým mojim problémom. Čas uteká a po policajtoch ani chýru. Akurát včera bol opäť kňaz spovedať svokru tak som ho pred tým zastavila,s tým,že ho chcem poprosiť o stretnutie na fare za účasti aj môjho manžela a dcéry,aby to bolo objektívne. Ten urpostred cesty sa ma opýtal o čo ide,tak som mu iba povedala,že ide o dlhoročný spor so svokrou ale že pre objektívnosť by som to rada rozobrala spolu s rodinou.Opýtal sa či je to " tá pani vzadu ",teda vyrozumela som z toho,že ani nevie o tom,že je to manželova mama a aké máme problémy. Za mojich mladých čias kňaz vedel / aspoň tu u nás / o rodine a a jej problémoch " dosť ".Začal s tým,že veď je to stará pani,že tu je už skleróza a pod. ale keďže som to nechcela rozoberať na ulici pred domom tak sme sa dohodli na sobotu o 18.30, s tým,že mu mám predtým ešte zavolať.Povedzte ,chcem tak veľa,keď chcem aby nás prestala preklínať,dokonca aj moju mamu a otca,ktorý má rakovinu v poslednom štádiu,chcem,že keď vyjdem na dvor,bude kľud bez nadávok plné vulgarizmov a pod.,prestane sa mi triasť žalúdok,bolieť hlava a moja dcéra si sadne kľudne na dvor ku krbu a bude sa usmievať ?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Maňuša, kňaz Ti povedal, že stará pani má sklerózu. Poznáš vlastne jej zdravotný stav? Veriaci vraj majú odpúšťať. Tebe sa ale veľmi nechce. Skús starú pani zobrať k lekárovi, alebo sa pokús zistiť, aký je vlastne jej zdravotný stav. Aby si zbytočne netápala a nestrácala čas žabomyšími vojnami.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
ja mám na takéto situácie recept: Keď niečo nejde napriamo, tak to pôjde od lesa / a tam je nespočet cestičiek/
samozrejme to nebolo zo dňa na deň...
keď som so svokrou nemohla vyjsť po dobrom napriamo, tak som použila lesť: keď svokra začala so svojími litániami, /nadávala na všetko a na všetkých/ tak som jej vbehla do reči a spýtala sa dôrazne babuľka minule ste hovorili, že vám treba porobiť toto alebo hento, svokra zostala zaskočená a reagovala na pomoc pri nejakej práci...ale platí to len na mňa / so synom sa vadí ďalej - on si totiž nedá povedať, že v čom je vtip, alebo sa asi chce hádať /aj také sú typy ľudí/
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Danila Pozri príspevok
Maňuša, kňaz Ti povedal, že stará pani má sklerózu. Poznáš vlastne jej zdravotný stav? Veriaci vraj majú odpúšťať. Tebe sa ale veľmi nechce. Skús starú pani zobrať k lekárovi, alebo sa pokús zistiť, aký je vlastne jej zdravotný stav. Aby si zbytočne netápala a nestrácala čas žabomyšími vojnami.
Kňaz mi nepovedal,že ona má sklerózu.Jej zdravtný stav veľmi dobre poznám,veď práve,keby mala sklerózu či demenciu a pod. tak by som to brala. Ale ona to robí vedome. Veď nie je sama,ktorá vo svojom veku má mozog a pamäť v poriadku. Škoda,že si to nepochopila...Tu neide o odpúšťanie,tu ide o dlhoročné jednostranné psychické týranie. A je načase aby sa človek začal brániť aby si zachoval úctu sám pred sebou.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja nerozumiem tomu , prečo by si mala hovoriť s kňazom . Podľa môjho názoru , kňaz s tým nič nemá . Ale ber to ako môj názor , nemusíš sa s ním stotožniť .
Naposledy upravil Zita5 : 02.10.07 at 17:40
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať