Zavrieť

Porady

paprade

Prosím Vás, kto máte doma paprade. Môžem im ostrihať tie dlhé mahíle čo z nich trčia?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Ja mám papraďku také nedochôča, stále je strašne riedka, opadávajú z nej listy a pod.
    Keby som ju ostrihala uplne, teda až pri tú hlinu, vyraší to ešte nové stonky?
    Ako sa mám o ňu starať, aby pekne rástla a stále neopadávala?
    Dik za radu!

    vrabcek1 je offline (nepripojený) vrabcek1

    vrabcek1
    ahojte, ja mam paprade a tie pravidelne strihám. Majú svoje obdobia raz sú krajšie inokedy je to bieda. Začala som ich prihnojovať a zdá sa mi že trošku spevneli.

    mercy je offline (nepripojený) mercy

    mercy
    AlaNR Pozri príspevok
    Ja mám papraďku také nedochôča, stále je strašne riedka, opadávajú z nej listy a pod.
    Keby som ju ostrihala uplne, teda až pri tú hlinu, vyraší to ešte nové stonky?
    Ako sa mám o ňu starať, aby pekne rástla a stále neopadávala?
    Dik za radu!
    ja by som teda vyskusala ine miesto v byte... alebo to hnojivo... alebo ju presadit... aj ja som mala najskor novu krasnu, potom som vyskusala vsetky izby, lebo chabla a ked sa jej predsa zacalo darit, tak ju vzdy len rozsadim na viac kochlov a prihnojujem... vraj ma rada vlhkost....

    hetty je offline (nepripojený) hetty

    hetty
    Papraď neznáša prievan. Treba ju dať na také miesto aby mala priestor a aby ste sa o papraď "neobtierali" keď chodíte okolo. V lete dávam papraď na balkón ale za plech, aby ju nespálilo slnko.

    M&G je offline (nepripojený) M&G

    M&G
    My vždy začiatkom jesene ostriháme paprade až úplne ku korienkom a na jar sú zasa o niečo krajšie a hustejšie. Takže sa netreba báť ich ostrihať.

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    Ja izbové paprade strihám priebežne vždy, keď začnú na niektorej vetvičke žltnúť alebo schnúť listy (až k zemi) a vždy vyrastú nové výhonky. Papraď, čo mám v záhradke ostrihám celú vždy na jeseň. Cez zimu prikryjem ihličím a na jar krásne vyženie nové výhonky. A často ich polievam.

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Díky za rady!
    Mne už tá naša papraď lezie krkom. Máme ju asi 4 roky a stále je taká prťavá, ako keď sme ju kúpili.
    Keď sa jej podarí vyhnať nejaké nové výhonky, tie staré v momente schnú a padá to dole po podlahe, čo ma vytáča. Zametieš - do pol hodiny padne raz toľko.
    Skúsim ju ostrihať, ako radíte, pohnojim, presťahujem a budem čakať....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.