Zavrieť

Porady

2 pracovné pomery a maximum pre ZP

P. Mihál, čo myslíte, urobila by som chybu, ak by som u pracovníka ktorý má u nás 2 pracovné pomery vypočítala vymeriavací základ pre ZP z úhrnu príjmov z oboch prac.pomerov a uplatnila na to maximum ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Je 2x zamestnanec, mali by ste na každé jedno zamestnanie uplatniť maximum.
    Čiže jeho odvod by mal byť 2 x zo základu 43095 Sk...A nie z úhrnu príjmov.

    Ale je to diskutabilné, dá sa to totiž prirovnať k SZČO, ktorý je SZČO "viackrát", napríklad ako živnostník i ako konateľ - preddavky ale platí len raz.

    Takže, ak to urobíte z úhrnu príjmov, mohla by to snáď ZP tolerovať...

    adarop je offline (nepripojený) adarop

    adarop
    Maximum pre ucely ZP tvori uhrn prijmov. Ak je to maximálny vymeriavaci zaklad platite len raz. Nie dva krat. Bolo to na skoleni , tak neplatte , co nemusite platit. A neverte vsetkemu co Vam v porade paradia. I ked clovek ma dve pracovne zmluvy stale sa totiz jedna o toho isteho cloveka.

    adarop

    ingi je offline (nepripojený) ingi

    ingi
    A neverte vsetkemu co Vam v porade paradia.
    adarop[/QUOTE]

    Táto predposledná veta naozaj nemusela byť.
    Sme totižto na stránke PORADY...

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    adarop
    A neverte vsetkemu co Vam v porade paradia.
    Presne tak, dôveruj ale preveruj.

    Pokiaľ ide o tie dve zamestnania, nemám to z vlastnej hlavy, ale takýto výklad som čítal v poradni www.vszp.sk, autor výkladu JUDr. Kopecký.

    Mimmi je offline (nepripojený) Mimmi

    Mimmi
    Znamená to, že ak mam dve zamestnania (každé u iného zamestnávateľa) na HPP a platím v jednom ZP uz z maxima 43095 a v druhom tiez z dosiahnutej hrubej mzdy, po vyúčtovaní preddavkoch mi vráti zdravotná poistovňa preplatok na ZP ?

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Mimmi, VZ poistenca sa posudzuje v ročnom zúčtovaní za celý rok a v súčte zo všetkých poistení nesmie prevýšiť sumu 517140 Sk.
    Takže ak daný stav budete mať po celý rok, budete mať preplatok, ktorý Vám ZP vráti.

    Zita je offline (nepripojený) Zita

    Zita
    ... bohuzial, je tu dost zavadzajucich a tiez sa najdu aj uplne nepravdive prispevky! Asi by som viac ocenila keby prispievali ludia s maximalny prehladom a nie typu ... JA TO ROBIM TAKTO....

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Zita
    ... bohuzial, je tu dost zavadzajucich a tiez sa najdu aj uplne nepravdive prispevky! Asi by som viac ocenila keby prispievali ludia s maximalny prehladom a nie typu ...
    Zita, môžeš mi, prosím ťa, zadefinovať pojem "ľudia s maximálnym prehľadom"? Ďakujem

    2 pracovné pomery a maximum pre ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.