Zavrieť

Porady

Stavba mosta

Ahojte Poraďáci, chcem sa spýtať či nemáte niekto skúsenosti so stavbou mosta. Kúpili sme pozemok a má prístup z oboch strán, na jednej strane pozemka tečie potôčik. Chceli by sme si tam postaviť nejaký menší mostík, ale tak aby tade prešlo i osobné auto. Počula som že nemáme šancu, lebo povodie Dunaja nám to neschváli. Nestretli ste sa s tým niekto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Samozrejme, že treba najprv požiadať o súhlas Povodie Dunaja. Neviem prečo by nemali dať súhlas. Ale určite budú požadovať výšku mosta dimenzovať na 200 ročnú vodu a určite budú mať aj iné požiadavky, ktoré by pre Vás boli finančne dosť náročné. Zvykne sa to riešiť brodom cez potok, k tomu súhlas dajú.

    wierdo je offline (nepripojený) wierdo

    wierdo
    Na Slovensku stoj takychto mostikov... Cudoval by som sa, keby viac ako 2ˇ% takychto stavieb malo povolenie. V podstate je to asi ako so studnami, kominmi od kozubov, vselijakymi kurnikmi a pod.

    Ja by som sa nikoho nepytal.

    Milan240 je offline (nepripojený) Milan240

    Milan240
    Pôvodná otázka zaujíma aj mňa,
    lenže ja som to vyriešil ako moji susedia, postavil som most.
    Teraz tu čítam, že aj na každý kurník je potrebné nejaké povolenie - ochranári, vodári, rybári, obecný spevokol a zbor žehu miestnej obce ....
    Som zvedavý, "čo sa mi môže stať" a koľko ma to bude stáť, alebo ako to dať zlegalizovať.
    Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.