Zavrieť

Porady

Vykurovací systém pre RD

cafte poradaci

planujem stavbu RD a uvazujem nad vykurovacim systemom, ktory by som pouzil, viete mi poradit ? planujem stavat RD - prizemie + poschodie (bez podpivnicenia)
uvazoval som nad kombinovanym vykurovanim - spodna cast podlahove kurenie a horna cast klasicke radiatorove, avsak potom som bol upozorneny na nevyhnutnost dvoch vymennikov (kazdy system totiz funguje s inou teplotou vody), a tak som "presedlal" na myslienku podlahoveho vykurovania v celom dome .. rad si ale necham poradit, ake mate skusenosti s roznymi typmi vykurovacich systemov pre RD

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    p.mac je offline (nepripojený) p.mac

    človek, ktorý si sám tvorí svoj osud :o) alebo sa aspoň snažím ...viac p.mac
    moja rada je, aby ste podlahove kurenie dali iba na chodby, do kuchyne a mozno do kupelky (podlahove kurenie nie je zdrave, ale to patri do inej temy a ked je techn. problem, tak sa tazko riesi)...Podla mna dajte teplovzdusny krb a ked planujete poschodie tak tam mate kominovy efekt a mate aj hore teplo, alebo krb s vodnou vlozkou, z coho by vam voda prudila v radiatoroch a v podlahe v miestnostiach vyssie uvedenych. A este ako rezervu toto napojit na plynovy kotol (hlavne pre to poschodie).
    Da sa to kombinovat aj so solarom, ale to skor iba na teplu vodu.

    bulnova je offline (nepripojený) bulnova

    bulnova
    Nechaj to na odborníkov. Poradia Ti. My máme tiež dole podlahovky, len v kotolni radiátor a hore radiátory. Máme kotol na plyn, aj na tuhé palivo. Okrem toho krb v obývačke.Namontovali nám tam rôzne tlakové a expanzné nádoby a ochladzovací a bezpečnostný okruh (na kotol na tuhé pal.) Zatiaľ len tenperujeme, vraj je to dobre. Aspoň v novostavbách v okolí si všetci tak dávajú.

    ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

    obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac ROMBOR
    vdaka, urcite si necham poradit od odbornikov ... este na margo podlahoveho kurenia - cital som vela odbornych clankov, radil sa - podla toho, co som zistil nie je zdraviu skodliva - menej sa prasi, rovnomerne rozptyluje teplo v miestnosti a optimalne je aj prudenie vzduchu ... stretol som sa vsak s roznymi nazormi na skodlivost/neskodlivost podlahovky ... asi je to na kazdom stavebikovi, aby sa rozhodol, aky system - resp.kombinaciu systemov vyuzije )

    madein1974 je offline (nepripojený) madein1974

    madein1974
    Tak ako si sa nakoniec rozhodol?Ja idem stavat 06/08 a idem dat podlahovku na prizemie a poschodie.Kondenzacny kotol k tomu a tuv kolektory.Reci o skodlivosti podlahovky si nevsimam.Su to blbosti,kazdy kto ma doma podlahovku si to pochvaluje.Iba ludia co ju nemaju stale hladaju dovody preco by nemala byt lepsia ako radiatory.

    madein1974 je offline (nepripojený) madein1974

    madein1974
    Vsetko som to cital,dont worry.Len ma zaujima ako to ROMBOR nakoniec vyriesil a ako sa mu dari pri stavbe.I tak dakujem za link.

    AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

    AndrejG
    p.mac Pozri príspevok
    moja rada je, aby ste podlahove kurenie dali iba na chodby, do kuchyne a mozno do kupelky (podlahove kurenie nie je zdrave, ale to patri do inej temy a ked je techn. problem, tak sa tazko riesi)...Podla mna dajte teplovzdusny krb a ked planujete poschodie tak tam mate kominovy efekt a mate aj hore teplo
    Ked to prelozim, prave si napisal toto: Nejedavaj ryzu a zemiaky, ale radsej si daj klobasku s borovickou. Takisto voda nieje zdrava, je lepsie pit vyprazeny olej.

    charonme je offline (nepripojený) charonme

    charonme
    p.mac Pozri príspevok
    podlahove kurenie nie je zdrave, ale to patri do inej temy
    nech hladam ako hladam, neviem najst thread o (ne)zdravosti podlahoveho kurenia...

    Vykurovací systém pre RD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.