Zavrieť

Porady

Súrne:Odkúpenie bytu od OSBD nenájomcom aj nájomcom spolu

Ahojte pravnicky a OSBD znali radcovia, prosim vas o radu:
S priatelom sme si vzali spolocnu hypoteku, zakupili sme zan byt v Ziline, kt. vlasnikom je OS . Kedze to bolo jednoduchsie, najomcom bytu na papieri som len ja. Byt si chceme odkupit do osobneho vlastnictva obidvaja - rovnocenne. Na OS nam povedali, ze odkupit spolocne si ho mozeme LEN ak sme manzelia. Chcem sa spytat, ci je naozaj tato info pravdiva. Pokial ano, zial, chcem sa teda informovat na ine riesenie: ak by som to odkupila ako najomca len ja, existuje nejaka zmluva, kt. by som dala priatelovi vlastnicke prava na polovicu bytu? Ak ano, aka je to zmluva? Dakujem velmi pekne za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Napríklad darovacia zmluva, alebo kúpna zmluva na 1/2 podiel.

    michaspi je offline (nepripojený) michaspi

    michaspi
    Smith, ak dam darovaciu zmluvu, aka je tam dan - a co vlastne predavam, polovicu najomneho podielu? alebo, ak mu to predam za korunu, platim dan z tej 1Sk?

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Predávať alebo darovať môžeš až po nadobudnutí vlastníctva bytu kúpnou zmluvou.
    Pri predaji platíš daň z príjmu len z rozdielu medzi cenou, za ktorú byt nadobudneš a cenou, za ktorú predávaš. Ak nadobudneš za 50000.- Sk a predáš za 1.- Sk, rozdiel je mínusový a preto daň neplatíš.
    Ak však v byte budeš mať bezprostredne pred predajom trvalý pobyt viac ako 2 roky, daň neplatíš.

    michaspi je offline (nepripojený) michaspi

    michaspi
    Vierka, takze musim pockat na odkupenie bytu od OSBD, nie je mozne predat polovicu najmu, spravne? myslela som si...

    Súrne:Odkúpenie bytu od OSBD nenájomcom aj nájomcom spolu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.